| miolina a întrebat:

O viata nebuneasca pana la 47 ani. Ma mai pot casatori?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea. Cine crezi ca te mai vrea? Eventual alta epava distrusa de "viata nebuneasca".

| mentholinks a răspuns:

Daca ai cu cine, desigur. Am inteles ca pentru multi, batranetea e mai grea daca esti singur si mai trista.

| GoldenZenith a răspuns:

Este interzis prin lege.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

A cui viata vrei sa strici?winking

| peperonies a răspuns:

Nu. statul si biserica interzic casatoriile dupa 46 de ani si 11 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? Mai bine asa decat casatorit dupa o luna de "relatie" si divortat dupa maxim 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut intr-un post dintr-o carte "femeile peste 30 de ani toate trebuie omorâte"
Este putin mai complicat mai ales la femei, deoarece conteaza doar aspectul fizic. Daca o sa arãti ca Madona (ar fi frumos si bine), vei avea foarte putini barbati ramasi sã stea cu tine, singura ta sansa va fi doar cu un batran +50 ani sarac care i-a murit nevasta.

Desigur poti trai si fara sa te casatoresti daca alegi asta, poti sta cu cineva mult timp fara casatorie.
Dar eu zic ca daca vrei copii ar trebui sa ii faci intre 25-38 de ani cel tarziu.
Nu trãi intr-o fantezie multe femei au problema asta chiar dupa 30 de ani, de exemplu Matusa mea a s-a cam distrat pana la 35 de ani, dupa doar un Mos de 55 de ani a mai luat-o.

| Ironwin a răspuns:

Ce de incurajari happy, normal ca poti, mai greu daca vrei si copii, dar in rest numai de bine.

| DennisW a răspuns:

Mai asteapta. De ce te-ai grabi acum, daca ai asteptat atat?

| ottovintila a răspuns:

Cel mai bine peste vreo 30 de ani macar faci o viata nebuneasca ca la carte

| AlyRafaello a răspuns:

Da