| WhatABeautifulDay a întrebat:

Oamenii singuri, necasatoriti pot adopta?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Teo Trandafir a adoptat cand era singura, deci da pot, dar trebuie sa faca dovada ca are situatie materiala buna, o casa unde sa poata creste copilul, probabil ca se cere si cazierul.

| Endoryus a răspuns:

Foarte greu asa ceva din cate am citit. COnteaza mult sa ai un partener. Cu atat mai bine daca esti casatorit/a. Sa ai loc de munca stabil. Casa ta. Conteaza multe chestii cand vine vorba de adoptie.

| P3d1a a răspuns:

Da, insa perioada de asteptare e mult mai lunga, deoarece cuplurile casatorite au prioritate (in general).

| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

Da

| VladSimionescu a răspuns:

De ce contrează asta, dacă vrei un copil, gândește-te în primul rand la el, copilul are nevoie de o mama și un tata. Dacă tu adopți un copil va creste lângă un singur părinte, nici nu va fi al tău. Decât sa faci un bine pe jumătate, mai bine cauta o persoana cu care sa formezi o familie. Am deviat de la întrebare dar cam asta este părerea mea. Mult succes.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru VladSimionescu):

Cati oameni mai vor familie in ziua de azi? Toti fug de responsabilitati.