| SweetSacrifice a întrebat:

Oare de ce durerea fizica doar mai putin decat cea sufleteasca?

Răspuns Câştigător
| HighParadox a răspuns:

Pai cea fizica stii..se vindeca, in timp, ce-i drept. durerea fizica nu e ceva atat de groaznic sau dur pentru ca trece.Dar cea sufleteasca doare mai tare pentru ca nu exista multitudinea de leacuri folosite pentru cea fizica, exista doar unul care e atat de rar : iubirea adevarata..Trebuie sa gasesti o persoana care mai devreme sau mai tarziu o sa apara in viata ta, care o sa iti ofere tot, o sa iti vindece orice rana a sufletului..Doar ca pentru asta ai nevoie de timp dar totusi nu o vesnicie.Incearca mereu sa gasesti partea buna a lucrurilor rele pentru ca toate au o parte buna, priveste mai departe, nu inapoi si ai sa vezi ca o sa fie bine.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca trece mai repede.

| GroparuVesel a răspuns:

Hm...nu stiu...hai sa facem un experiment:
-du-te si ia o drujba
-asigurate ca are benzina
-taie-ti inima.
E mai rau decat atunci cand te paraseste cineva? Eu cred ca da...

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Durerea fizica dispare dupa un timp, acea rana se vindeca.
Dar cea sufleteasca nu se vindeca asa usor, doar cu vointa poti trece peste ceva care te-a marcat.
Si tot iti amintesti de acel moment si tot te doare, nu se trateaza asa usor. happy

| Ekcstsy a răspuns:

Pentru ca durerea fizica nu tine de ratiune. Cand iti trece nu te mai gandesti la ea.

| MaDeclarFan a răspuns:

Deoarece pentru ranile fizice exista medicamente si tot felul de solutii ca sa nu te mai chinui dar ranile sufletesti pot fi vindecate, in mare parte, doar de persoanele care le-au provocat

| Skeez a răspuns:

De peste