| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Exista leac pentru durerea sufleteasca?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista! Timpul vindeca toata durerea sufletului, dar pana trece trebuie sa eviti a face o obsesie din trecut, fiindca acela oricum nu se mai poate schimba, dar poti trai prezentul, prin practicarea intensa a unui sport, ori iesitul cu prietenele la plimbare, ori cititul cartilor, cusutul, brodatul, crosetatul, lucratul... orice iti tine mintea si mainile ocupate, sunt ajutatoare si pansament pentru suflet.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Violleta2022):

Timpul vindecă rana, dar lasă cicatrici vizibile.

| sierra1 a răspuns:

Care e cauza durereii tale sufletetești?

| OSLOMELBOURNE explică (pentru sierra1):

Exista vreun tratament universal?

| sierra1 a răspuns (pentru OSLOMELBOURNE):

Nu există tratament universal!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, bucuria sufletească.

| VoidEternal a răspuns:

Timpul.

| ShaOfHatred a răspuns:

Depinde ce ți-o cauzează. Căci fiecare are rănile lui. Și ce îl vindecă pe unul, poate pe tine nu te vindecă cum trebuie.
Trebuie să te gândești și să descoperi sursa acestei dureri, ca mai apoi să o înțelegi și să lucrezi înspre a o elimina.
Doar odată ce sursa a fost eliminată, poate să înceapă și procesul de vindecare.

| Theo94 a răspuns:

Da, Sufletol, sub forma de comprimate & capsule sau alifie, cere la farmacie.

| OSLOMELBOURNE explică (pentru Theo94):

Ok,ma duc mâine sa-mi cumpăr alifie ca sa-mi ungă sufletul tratamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand oamenii iti provoaca durere gandeste-te la ei ca la hartia de smirghel. Ei te zgarie si zgarieturile lor dor, dar pana la urma, tu ajungi sa fii slefuit frumos, in timp ce acestia devin nefolositori.

| VadimIvanov a răspuns:

Da, iubirea.

| tunoi88 a răspuns:

Toata lumea trece prin asa ceva, este o etapa a vietii prin care te maturizezi. E bine sa se intample cand esti cat mai tanar/a.
Un sfat gratis: nu trebuie sa sta singur, cui pe cui se scoate.

| Tekken33 a răspuns:

Iubirea, și când știi ca aparții cuiva, ca contezi pentru acea persoana și nu ești singura în univers.
Iubirea poate vindeca orice, chiar și o depresie cumplita, cam acesta ar fi antidotul pentru a combate orice supărare sufleteasca.

| OSLOMELBOURNE explică (pentru Tekken33):

Ce răspuns frumos!