| Ancuta7878 a întrebat:

Oare de ce viata este atat de urata? ...nu imi mai suport parintii...asa de urat se poarta cu mine sadcryingDe multe ori m`am gandir la sinucidere, dar uneori viata este frumoasa si chiar nu vreau sa o pierd.Nu stiu va rog ma puteti ajuta si voi?
Multumesc mult:*:*

7 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Uite, şi eu am trecut şi trec prin asta. Cred că avem multe de povestit. Nu are rost să le înşirăm aici. Lasă-mi ID tău pe privat şi vorbim, ok? big hug
Încetul cu încetul, se vor rezolva toate! happy

| DianaScorpio a răspuns:

Faptul ca vi sa ne spui noua aceasta problema, deja inrautateste situatia cu parintii tai. Ceea ce trebuie sa faci este sa ii iei de o parte, sa le spui ca doresti sa discuti ceva cu ei. Explica-le ca ii intelegi ca e greu si cu serviciu, si cu casa, ca intelegi ca au si ei problemele lor si ca nu faci lucrurile pe care le faci ca sa ii superi. Explica-le ca asa esti tu, ca asa sunt si ei, asta este situatia, si propune-le sa gasiti o cale de mijloc pentru a imbunatati relatia dintre voi. Explica-le faptul ca te fac sa te simti foarte prost atunci cand se comporta urat cu tine, etc. Invata sa iti susti punctul de vedere cu argumente solide si logice, si sa vorbesti cu fermitate. Situatia dintre tine si parintii tai cu atat mai mult se va agrava, cu cat va exista tot mai putina comunicare. Discuta zilnic cu ei despre orice lucru doresti tu, incearca sa ii cunosti mai bine, lasa-i pe ei sa te cunoasca mai bine, etc. Unul dintre cele mai importante elemente in orice tip de relatie este comunicarea.

| LoStEyEs a răspuns:

Hmmmmm. Sinucidere. Stiu deja ca esti prea plina de sine incat sa poti thinking Si mai stiu ca n-avem noi cei de pe TPU norocul de a scapa de cei ca tine, care pun intrebari stupide thinking

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Buna,stai linistita,nu esti singura in situatia asta,se vor linisti apele si la tine in familie, stii vorba aia:timpul pe toate le rezolva. poate si tu le dai motiv sa se poarte urat cu tine, numai tu stii.si sa NU te mai gandesti la sinucidere niciodata, e o idee prosteasca si reflecta mult egoism din partea aceluia care o face, gandeste-te ca daca ai faceo ar suferi altii din cauza ta.nu merita, crede-ma.

| Ancuta7878 explică:

Poi motivul.Eu nu gasesc nici unulsadEi nu sunt intelegatori.cryingNu prea pot vb cu ei puppy dog eyessad

| BeTrueToWhoYouAre a răspuns:

Esti vaca straight face

| ilenutzza a răspuns:

Vor veni si vremuri bune fiecare avem asemenea probleme si nu ne este usor, cine nu ar vrea sa scape de probleme si de tot dar cum ai spus si tu viata are parti bune dar si rele. Poate ca asa e.Dar poate sinuciderea nu e o solutie pentru ca toti vor suferi dupa tine asa ca lasa ca trec toate.