| anonim_4396 a întrebat:

Oare e bine sa-mi las sotul pentru amamt desii stiu ca sotul ma iubeste da nu imi ofera ce imi ofera amantul?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

NU! Bucura-te si apreciaza ca te iubeste! Daca ai stii cate femei nu au fost iubite niciodata, si cate nu au insemnat Ceva pentru un barbat, vreodata!, ai amuti! Amantul poate gasi poimaine alta, si tu ramai singura! Daca doar erotic/sexual nu iti (mai ) convine sotul, invata-l si pe el ce si cum iti place, si o sa fie bine! Cauta cartea "Sex in fiecare zi - 365 de pozitii" si aplicati!, cu dorinta de mai bine, cu umor si tandrete! Reinventati-va, si luati-o da capo! Success!

23 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am avut o colega de serviciu care s-a despartit de sot din acelasi motiv ca tine. Dupa sase luni amantul i-a dat papucii si-a gasit alta mai tanara si a inceput sa spuna despre ea tot felul de prostii, toti o barfeau, cand o vedeau incepeau sa rada de ea, nimeni nu ii mai spunea pe nume ii spuneau "parasuta". In final a ajuns vai de capul ei, fara prieteni, toti o ocoleau...

cami
| cami a răspuns:

Vai.straight facebatting eyelashes
Da` ce-ti ofera draga amantul, atat de 'bun', incat risti sa-ti distrugi casnicia?
Plus de asta, iubirea este mult mai importanta decat placerile fizice, asa ca.Nu, nu se merita.
Aaaa si cu mult 'antrenament', iti poate oferi si sotul ce-ti da amantul... dar din partea amantului...shame on you nu te astepta la asa cevawinking

| elena a răspuns:

Mie asta imi place cel mai mult, cand ai de toate nu mai ai ce face si incepi sa te dai in barci.

| nicky a răspuns:

Cred ca cel mai mult conteaza sa stii ca esti iubita, nu cred ca bani iti vor aduce fericire, gandeste-te ca poate peste cativa ani amantul tau isi va gasi o alta amanta si te va parasi. Eu zic sa stai sa te gandesti de 10 ori inainte de a face o prostie pe care e posibil sa o regreti toata viata si in plus, cat de tarziu vei plati pentru ce-i faci sotului tau.

Janina
| Janina a răspuns:

Rusine sa iti fie...mai ai si tupeul sa recunisti ca esti dupa bani...
in locul sotului tau te-as arunca in strada...
rusine..esti o rusine pentru femei.
cu banii o sa ramai si o sa fi nefericita toata viata ta! Amaratoooo!

| Parintele a răspuns:

Daca deja te-ai gandit e clar ca o s-o faci. Succes si sper sa nu afle prostu ala care te iubeste. Rusine!

| Ben. a răspuns:

Oamenii imbatranesc si pasiunile de la tinerete raman in urma rapid. o sa ai nevoie de dragoste exact cum ai nevoie de sex.numai ca oamenii dedicati si statornici sunt rari.

| dulshe a răspuns:

Va trebui sa te gandesti foarte bine la ce faci, inainte sa faci vreo prostie!

| CrucifiedCountess a răspuns:

@cami ...Decat placerile fizice.pff placeri fizice=iubire, sau ma rog, in orice caz la asta duce"iubirea". ca doar nu te indragostesti ca are o camasa roz sau niste bocanci din piele de p.tza de rinocer. te indragostesti ca-ti place cum arata(in primul rand), si cum se poarta cu tine. iar primul cand cand iti place de cineva e sa-l saruti si/sau poate sa treceti mai departe de sarut.
Cat despre faza cu amantul. Tu iti mai iubesti sotul? Daca nu, nu-l mai chinui, si nici pe tine si lasa-l.sau daca il mai iubesti, comunicati frate! vezi daca el poate sa-ti ofere ce ai vreau tu! daca nu-i zici, el de unde sa stie?!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Sii... daca amantul e mai bun. ce daca.doar d'aia ii zice "amant".winking

| Sara a răspuns:

Pff... acum cand te mananca... aia nu ti da. da iti da dragoste. copii ai? El iti aduce bani in casa. Amantul ita da doar... energie! NU ti lasa barbatul, pana nu te lasa el!

| friedaka a răspuns:

Tu ori ai 17 ani si te amuzi aruncand intrebari aici, ori ai ramas la stadiul emotional de dezvoltare de la varsta asta....ca altfel nu-mi explic. Nu cred ca vreo femeie matura si intreaga la cap poate sa-si caute raspunsul la intrebarea asta pe net, intr-o comunitate virtuala.

| Moneyandfame a răspuns:

Inca o dovada ca ce zicea un nene pe nume Napoleon, este adevarat. Femeile sunt alta specie.Ca raspuns la intrebarea ta, niciuna din varainte nu e buna.Stai cu amantu si esti o divortata sau stai cu sotu si esti o infidela pe vecie.

Shin
| Shin a răspuns:

DA! lasa-ti sotul pentru cateva nopti de placere, ca doar asta se intampla cand ti se uraste cu binele. Presupun ca omul ala iti e sot si din alte motive decat pentru felul in care ti-o t***e. Cu alea cum ramane? Amantul si-ar da viata pentru tine asa cum sotul tau care probabil a trait mai mult de 30 de ani de existenta ar face-o intr-o clipa?
Shin.

| smooth a răspuns:

Clar nu! in primul rand esti casatorita ai nevoie de anumite conditii si de intelegere ceea ce un amant nu-ti prea ofera!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vrei sa-ti lasi sotul pe care singura l-ai ales dintre atatia, cel mai bun, mai iubitor mai respectuos pentru altul mai ceva ca el? pai intotdeauna o sa fie cineva mai ceva ca sotul tau. da tu cand tio trage ala il crezi pe sotul tau prost? ca nu stie? sau il apreciezi prea mult pe ...amantul? pentru o bucata de carne care te scarpina cu ea? esti de plans fata.vei sfarsi pe drumuri, ca o albinuta din floare in floare cand esti tanara si ca o rama din noroi in noroi cand nu vei mai avea cautare.viata trece repede.si vei avea nevoie de actualul tau sot pe carel inseli acum si de caracterul lui.alergi dupa nimic si cu nimic te vei alege. spor la frecus.ca de bun simt. ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da daca ala e amant? tu ce esti, sotie? ce fel? a cui? adunate de pe drumuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai. de ce sa-l lasi femeie? Nu te gandesti ca dupa ce o sa fi cu amantu'... o sa vrei in 3?
Lasand gluma/perversiunile. sotul care nu este si tata ar trebui sa aiba un singur avantaj in fata amantului (pentru tine) acela ca-i moral. Dar daca tu nu esti morala, avantajul lui nu inseamna nimic. Deci. daca nu vorbim despre familie, copii, asumarea raspunderilor. inseamna ca vorbim despre distractie. Distractia costa. Divorteaza acum! Intreaba-ma cum! laughing stmoraru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

RUSINE, mare rusine.Macar ai curajul si spune-i sotului.Merita sa stie, merita si el fericire si iubire... dar nu alaturi de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde, dar daca sotul are o probleme mai grava in ciuda faptului ca te iubeste, cum ar fi bautura si daca amantul este total opus sotului tu da eu zic ca in viata este bine sa si risti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O vreme m-au framantat si pe mine intrebarile astea "morale", daca sa ne despartim sau nu, pana la urma am ales libertatea. Si nu-mi pare rau nici o secunda. Ba in plus, divortul mi-a aratat o fata nestituta pana atunci a ex-ului si a celor pe care i-am crezut "apropiati"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt-eti casatoriti si aveti copii, nu are rost sa-l parasesti.si eu sunt in situatia ta dar e un pic mai complicat.amantu e numai daca ai avut relati intime cu el, altfel nul poti numi amant.amantu e doar o placere iar sotu este pentru toata viata cu el imparti si momente rele si bune si momente frumoase si urate.

| gabitza_29 a răspuns:

Niciodata... te-ai gandit ca si amantul daca iti devine sot.nu va mai fi la fel? Fiecare are rostul lui, parerea mea