| SucDeGuava a întrebat:

Oare sunt singura care crede ca oamenii devin din ce in ce mai rai pe zi ce trece, si lumea noastra, singura noastra lume, decade pe zi ce trece? Pacat ca -- cu o singura floare nu se face primavara. Gresesc cand ma straduiesc din rasputeri sa ignor "norul gri" ce acopara "albastrul cerului"?

Răspuns Câştigător
| vitaminastefan a răspuns:

Da este adevarul in mare parte. Dar mai sunt si oamenii cu capul pe umeri.
Sunt multe valente care indeamna omul in general sa recurga la anumite caracteristici. In principiu fiind de vina educatia!
Cat despre ce crezi tu, nu te contest te sustin, pana la un anumit punct. Si observ ca esti o persoana cu inclinatie "artistica", esti mai emotiva, simti ca te sugrumi cand vezi atata nedreptate si suferinta in jurul tau. Esti afectata indirect chiar si daca asisti la un scenariu la care nu participi decat visual. Incearca sa vezi si binele ramas, fi mai indiferenta. Succes!

22 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Incerca sa fi mai buna decat poti.Cu toti avem momente cand ne simtim singuri, asta este viata din pacate.

| IloveME a răspuns:

Lumea nu o poti schimba mereu va fi rea si invidioasa!
Trebuie doar sa ai grija de persoanele ca ti le alegi sa-ti fie mereu alaturi!

| Wøodenpints a răspuns:

Cât de specială şi floarea de pe căcat te simţi.
De ce ai impresia că lumea decade pe zi ce trece? Dacă tu, pesonal, dai peste oameni din ce în ce mai retardaţi, asta este strict problema ta, dar nu pune asta pe baza evoluţiei şi a tuturor oamenilor.
Fă o comparaţie între sexolul 21 şi evul mediu, unde dacă nu erai fan creştinism sau încercai să vii cu căcaturi de genul cum ai spus tu în întrebare, erai executat în secunda următoare. Cum îţi place asta acum?
Şi de ce ar trebui să-ţi pese de cât de rai sau buni sunt oamenii? Dacă ai găsit oameni mai reduşi mintal decât tine asta nu te face cu nimic mai bună.
Ar fi ceva dacă fiecare şi-ar vedea de propria lui evoluţie, în loc să arate cu degetul spre involuţia celorlalţi.

| 01rukia01 a răspuns:

Nu esti singurastraight face
lumea e din ce in ce mai rea,mai dura, mai perversa mai ales, toti vor respect dar nimeni nu respecta, se intra in tot felul de anturaje si se fac schimb de vicii
nasol este ca il ignori pana il ingnori(cum am facut eu)da uneori ajungi si tu sa mai injuri sa mai faci prostii si d-astea
ignora-l in continuare si fi buna asa cum esti, ca rar mai sunt in ziua asta asa oameni si chiar daca par niste fraieri sunt foarte apreciati si nu au nimic de pierdut

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Nu... nu esti singura. Si eu cred la fel. Oamenii devin tot mai rai si mai invidiosi pe zi ce trece. Ba din modive economice, ba din pricina singuratatii sau a geloziei, sunt mai multe motive. Succes!

| WhatDăFack a răspuns:

Nu, nu eşti singura. Când încerci să fi puţin mai bun, eşti luat la mişto. Nu înţeleg ce doamne câştigă dacă se cred şmecheri, probabil popularitatea, care o pierd. e.e

| DaRkNeSs22 a răspuns (pentru WhatDăFack):

Asa este what, dar nu sunt numai oameni de genul asta din fericire!happy

| SucDeGuava explică (pentru WhatDăFack):

Exact, cand incerci sa faci o fapta buna, ceilalti te iau la misto. Asta din cauza societatii, care a facut oamenii usor influentabili sa creada ca singurul mod de a-si ascunde defectele e sa isi bata joc de ceilalti.

| WhatDăFack a răspuns (pentru SucDeGuava):

Toată lumea e luat la caterincă în ziua de azi, încerc să nu mai dau împortanţă.big grin

| SucDeGuava explică (pentru WhatDăFack):

Bine faci!

| noneeeee a răspuns (pentru WhatDăFack):

Nimic nu poate fi ignorat la nesfarsit

| WhatDăFack a răspuns (pentru noneeeee):

Bine zici, dar, care ar fi soluţia?happy

| SucDeGuava explică (pentru noneeeee):

Asa este. Insa, tot timpul, cel mai bun raspuns pentru un prost este tacerea.

| noneeeee a răspuns (pentru WhatDăFack):

Pai in loc sa ii ignori pe cei care te,, iau la caterinca,, nu mai bine ii infrunti?

| WhatDăFack a răspuns (pentru noneeeee):

Nu se face soare dacă întorci roata. happy

| SucDeGuava explică (pentru noneeeee):

Orgoliul te face sa ii infrunti, dar iti dai seama ca nu vei rezolva, deoarece cei care iau la caterinca vor intelege ce vor vrea din ce le spui, fapt subanteles din nivelul lor de inteligenta dedus din caterinca lor.

| noneeeee a răspuns (pentru SucDeGuava):

De acord nu rezolvi nimic dar nici nu te poti lasa,, calcat,, in picioare.

| SucDeGuava explică (pentru noneeeee):

Esti calcat in picioare doar in fata lor, in aparenta. Insa e o linie subtire intre suportat si tratat cu sange rece. Consider ca mi-as obosi gatul fara rost, pentru ca stiu ca ar face caterinca din orice as spune. Bineinteles, daca sunt oameni cu ceva minte in cap, si care doar se dau interesanti prin acest comportament, ma apar, in acelasi timp sperand ca ii aduc macar pentru o clipa pe drumul cel bun.

| malina1111 a răspuns:

Da oameni se fac in ce in ce mai rai am avut o prietena si apoi a zis ca nu mai e prietena cu mine s-a batut joc de mine am plans pentru ca fata aceea era singura fata cu care ma puteam juca pana acum! Si in trecut existau oameni rai! Si ma simt uneori singura fara prieteni! Ma rog acum am o gramada de prieteni! Funda? PS vorbeam de cand eram mica!

| noneeeee a răspuns:

Lumea evolueaza si ar trebui sa ne bucure acest lucru.Si vorbind de rautate aceasta exista in fiecare dintre noi.Nu s-ar mai putea numi,, viata,, daca toti am fi roz(trebuie sa ne completam unii pe altii).

| SucDeGuava explică (pentru noneeeee):

De acord cu tine, pentru a vedea stelele, este nevoie de intuneric. Dar uneori ma intreb daca oamenii care au facut un rau isi dau seama de el, comparat cu presupusele fapte bune facute inainte.

| jakecrazy a răspuns:

Nu esti singura insa nu doar oamenii din jur devin mai rai ci si persoana ta insusi tu nu crezi?(ma rog asa se intampla unora nu tuturor)