| anonim_4396 a întrebat:

Off, viata mea este complicata.sunt casatorita si avand probleme in casatorie, am plecat in spania un an de zile, in timpul asta am cunoscut pe cineva, am revenit acasa si nu stiu ce sa fac.nu stiu cu cine sa raman

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-ai complicat-o singura, dar asta-i problema ta. Analizeaza serios si la rece situatia, toate argumentele pro si contra unuia si altuia si in functie de concluzia la care ajungi ia o hotarare, nimeni nu o poate lua in locul tau si sa-ti spuna care-i mai buna. O alegere buna!

| fabiola a răspuns:

Parca imi vine sa-ti spun anul asta sa mergi in Italia! In general ramai cu cine te iubeste si il iubesti!

| NickiMinaj a răspuns:

Priveste partea buna: ai de unde alege tongue. Efectiv pui in balanta si decizi cine e mai bun pentru tine.

| mihaibrasov a răspuns:

Daca n-ai copii ramai cu cine iti dicteaza inima. Daca nu stii ce iti dicteaza inima da cu banul.

| darrio2007 a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cea de pe gard. Dar este alegerea ta.

| Laura_2393 a răspuns:

Un divort nu este o joaca! Odata ce nu ai mentionat presupun ca nu ai copii si asta usureaza situatia. Gandeste-te daca merita sa dai cu piceorul unei casatori pentru celalalt barbat. E clar ca ti-a lipsit ceva in relatia cu sotul odata ce ai cautat alt barbat, dar gandeste-te daca chiar merita sa renunti la casnicie pentru acel barbat. Daca iti doresti sa te duci la cel din strainatate gandeste-te mai intai ce siguranta iti ofera. El stie ca esti casatorita? si daca da ce parere are despre asta? P. S. Lasati inimasa aleaga, ramai cu cel ce te face fericita si ce te respecta caci alfel nu vei fi nici tu fericita si nici unul din cei doi barbati.

| 80Cris a răspuns:

Cu cel pe care il iubesti!

| Lαααα a răspuns:

Cu cel pe care chiar il iubesti.happy

| vasiledumitru a răspuns:

Luptate pentru casnicie, casnicia nu exista asa pur si simplu, ea trebuie intretinuta, cateodata mai mult de unul, crezi ca cu persoana pe care ai cunoscut-o nu o sa ai probleme, si atunci ce faci? Iar renunti?
Trebuie sa incerci pana la limita ta sa pastrezi casnicia.

| lizy12iul a răspuns:

Cu cine iti este mai bine