| mio_2808 a întrebat:

sunt casatorita a 2 a oara cu acelasi barbat ...de 10 luni,, dar nici de aceasta data este imposibil de continuat. Mentionez ca el este plecat din tara -(munceste in Spania ). Intrebarea mea este, cum as putea sa divortez. cat mai simplu pentru mine, avand in vedere ca avem un copil de 12 ani ( rezultata din prima casatorie, dar. tot cu el )? S-ar putea la primarie sau la notar?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai la instanţa de judecată de pe raza de domiciliu!
Pa, pa.

| scoaladeseductie a răspuns:

La Judecator sau il dai la parasire de domiciliu si il judeci fara prezentarea lui.