| barbualexandru a întrebat:

Offf doamne! Ea uitati povestile oamenilor acestora :(( http://toata-lumea.blogspot.com/2010/08/viata-de-cact.ht ml :(( At-i vazut ceva mai trist de atat?

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Sunt multe cazuri din astea. Unii copii sunt facuti doar pentru alocatie. E trista si gramatica talaughing funda?big grin

| mossu a răspuns:

Da.Ai vazut pe strada parinti care isi duc copii in scaun cu rotile? Parinti care chiar sufera ca nu pot sa-si tina copii la facultate ca au un salar de 600 de lei? ei nu se plang atata. Iau viata in piept si merg mai departe.Asta este tara unde traim. Tara in care nu mai exista respect pentru nimic si tara in care cei mai multi tineri cred ca sunt nedreptatiti.Nu poti sa astepti sa ti se ofere totul pe tava si tu sa stai sa astepti.

| aty91 a răspuns:

Sunt multe cazuri...

| Laura a răspuns:

Da, gramatica ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. am vazut oameni iubiti care muncesc in Italia, fiindca aici castigau putin.erau la un sprit si un gratar, iar tristetea si dorul de casa se vedea in ochii lor.zambetele erau de complezenta, si formale. mi-au confirmat, ca; da se castiga mai bine, dar se traieste rau. daca ar avea un servici cat de mic ar veni inapoi in tara.deasemeni am doi baieti tineri, sanatosi, puternici, care nu-si gasesc de lucru in timp ce mie mi se mareste varsta de pensionare, si sansele sa mai ajumg la pensie.vad cum mor acele valori de baza ale societatii, din cauza libertinajului tinerilor, in urma carora sufera tot ei, punand intrebari ca asta la care raspund acuma.ma refer la, dragoste, prietenie, casatorie, sinceritate, inlocuite de adultere, avorturi, inselari, curvie, minciuna.asta este trist.