| anonim_4396 a întrebat:

Ok,am ajuns la punctul fix.Mama mi-a interzis sa ascult muzica.Ce ramane de facut? Sa ma arunc de la etaj.
Cica sunt obsedata de "LaLa Band"..imi plac doar melodiile lor, ATAT! Ea spune mereu"Trezeste-te la realitate"si mie mi se pare penibilarolling on the floorlaughing)acum numai pot asculta NICIUN FEL DE MUZICA! Nu am de gand sa ma rog de ea sa ma lase, nu e bine din partea ei.dar faza e ca o sa imi ia si netul daca ascult in continuare.pur si simplu nu pot traii fara muzica! Am spus eu ca fara ea mor! Deja simt ca innebunesc! Numai pottt! Ma simt..oribil.Si parca a dat si televizorul mai incet sa vada daca ascult muzica..nici la scoala nu mai pot asculta muzica, ca nu ma mai lasa cu telefonul..imi urasc mama.Mi-a luat ce iubeam mai mult pe lume.Si si mai mult de atat.M-a auzit cantand si a zis sa nu mai cant ca vorbeste la telefon.Eu am continuat,si mi-a zis ca nu vrea sa mai auda de LaLa Band si muzica,imi este INTERZIS toata viata de azi incolo! Ok,LaLa Band e doar o trupa tampita,si stupizenia asta de trupa chiar imi place,dar sa imi interzica muzica, mai bine ma strangeam de gat! Nu imi imaginez viata fara muzica, nu traiesc o clipa vie fara ea.straight face de ce mi se ia mereu ce iubesc cel mai mult? si vorbea foarte serios..nu o cunoasteti pe mama.ce sa fac sa ii arat cat de mult ador muzica?
Vreau doar sa vada cat de mult o iubesc..atat.Sa inteleaga o data in viata ei ca copiii din ziua de astazi numai sunt asa cum erau pe vremea ei, acum noi vrem sa luptam pentru ceea ce ne dorim.Nu vreau sa o las sa imi strice viata!
Repet intrebare,ca sa nu ziceti ca nu am pus-o:Ce sa fac sa ii arat cat o iubesc?
P.S:daca aveti de gand sa ma insultati, sau sa va luati de mine ca imi place LaLa Band,sau sa ii insultati pe ei,si in cel mai rau caz,sa intrebati din nou ce este LaLa Band,puteti sa nu mai raspundeti, nu va legati de subiectul LaLa, va rog.
Multumesc anticipat.

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cam are dreptate mama ta.
Se vede un fenomen de obsesie fata de trupa asta. Toti copii vor lalaband, vor sa mearga la concerte, vor sa ajunga ca ei. Si mama ta are dreptate, lalaband e un brand format de o televiziune pentru rating si bani, NU e REALITATE.

| Zabbyel a răspuns:

Ola piticut-o laughing
are dreptate mamiwinking(pari cam disperata de muzica si nu este bine)
ia-o mai usor Te rog frumos cu muzica si nu mai arunca ideea ca fara muzica ...lalalala
stai cuminte 1saptamana 2 si o sa vada ceva schimbari la tine apoi mami o sa te lasa din nou sa asculti

| anonim_4396 explică (pentru Zabbyel):

"mami"piticut-o".mda.hai ca esti funnylaughing

| Zabbyel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ola din nou!
citeste ce am raspuns pentru (sunnysmile) cu exceptia ->
sa nu mai vorbesti cum ca te arunci de la "etaj" sper sa nu ai curajulwinking si sa fie doar o zicală love struck
pitico nu-ti imaginezi ce frumoasa este viată cu sau fara formatii. e pur si simplu Magnifică love struck
ideea: este sa trăiesti doar pentru tine si doar pentru tine love struck ca asa o sa fi mai putin tristawinking Te Rog nu mai face din lucruri inutile cum ar fi o formatie sau alceva dependenţă.
iubestete doar pe tine însuţi(asta inseamna trairea supremă Maxim life love strucklove struck ) si desigur sa nu te mai prind ca vorbesti asa ca tu esti o mica printesa iar acele vorbe care le arunci sper la zicala Te urâţeşte ENORM de mult. iar tu esti O SA devi mai incolo mai frumoasa ca o printesa(crede-mawinking love strucklove struck nu-ti irosi ce ti s-a dat pentru nimeni si nimic pe lumea asta love struck traieste doar pentru tine love struck si iubestete doar PE TINE love struck

| LadySandra a răspuns (pentru Zabbyel):

Buna,vanatoruleDeFete nu ma strangi si pe mine in brate, cu bratele tale puternice, vreau sa fiu salvata de tine:*:*

| anonim_4396 explică (pentru Zabbyel):

Vailove struck ce dragutrolling on the floor))))))))

| Zabbyel a răspuns (pentru LadySandra):

Cum sa nu love struck ce nu face vanatoru ca sa salveze "vieţii" devildevil

| Zabbyel a răspuns (pentru anonim_4396):

love struck ia-uite ce bine iţi sta cand râzi love strucklove struck

| CandyHearts a răspuns:

Asculta si tu alt gen de melodie, cel putin in preajma mamei tale si totusi pentru binele tau mai lasa LaLa band ca strica...nu te supara poate iti place serialul...ala mai merge dar sa ascultii "prostiile" lor de melodii..eu una as inebuni, inca o data nu te supara pe minebig grin

| Чернобыль a răspuns:

Am gasit One Direction in lista ta.
Cum dracu' sa iti placa gay-ii astia?

| MissVamp a răspuns:

Domnu' vanator de fete,asculta poate tu nu asculti si nu iti place dar acestei fete i s-a luat practic viata,muzicaa e totul pentru mine, pentru ca ma face sa mai simt vie, nu conteaza ce trupa iti place, conteaza ca sa te poti bucura de muzicaa, arata-i maei tale cum ca esti bolava, adica ca ti-e rau si sa nu ai chef de nimic, aratete suferind indirect!
doamne sper sa cotinui asculti muzica si sa te intelegi bine cu mama ta.
bafta multa si noroc! happy
p.s:si mie imi place piesele de la lala band
p.s.s:muzica da viata

| anonim_4396 explică (pentru MissVamp):

In sfarsit cineva care ma intelege!love struck

| MissVamp a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu ma bucur ca am gasit pe cineva care intelege cu adevarat ce e muzica kiss

| Zabbyel a răspuns (pentru MissVamp):

D-acord cu tine! nu ascult lalala ascult alceva.
un exemplu: sa zicem imi place formatia "X" da e ok imi transmite energie etc. acum daca formatia "x" se duce/moare
ce ar trebuie sa fac eu smug sa mor odata cu formatia?laughing
deci eu zic ca nu ar trebui sa ma deranjeze lucrul ca s-a dus formatia "x" sau nu o mai ascult
1.traiesc pentru altcineva(formatia)? sau
2.traiesc pentru mine(insumi)? ce sa fie?
aleg varianta a2a cu toata dragostea mea love struck
cine alege varianta 1 deja parca nu mai traieste pentru el/ea ci pentru altcineva si existenta lui pe pamant nu este al lui/ei
ci este o viata/traire a alcuiva SI NU A TA (pacat)

Răspuns utilizator avertizat
| kissyouharry a răspuns:

Trebuie sa stai de vorba cu ea.Este singura cale prin care poti sa-i arati ca iti place.Si eu am trecut prin asta si te inteleg.Si mie imi place muzica.Si nu mai trebuie sa mai aduci vorba despre muzica si sa o lasi in pace.
Sper ca te-am ajutat!

| Iarina2003 a răspuns:

Incerca sa ii explici cat de mult iubesti muzica si ea te va intelege.

| LadySandra a răspuns:

Sorry, -ma zapacit nemernicu ala la cum arata si nu am raspuns la intrebarea ta.Nataly,nu permine nimanuia sa-ti ea pofta, chefu de viata, nu se merita.

| sims3titi a răspuns:

Urasc lala band si mama mea la fel!

| sims3titi a răspuns:

Urasc Lala Band 100% si asa va fi mereu! Eu zic sa lasi lala band deoparte