| anonim_4396 a întrebat:

Parintii vostri, in special mamele, daca le spuneti problemele voastre, chestii mai intime pe care nu vreti sa le stie toata lumea, se duc. apoi si spun la toti cunoscutii?
La mine asa face maicamea de stie tot orasul toate problemele mele.Si desi stiu ca mereu face asa, tot ma duc la ea si ii spun ca de, e mama. Dar mai bine ma lipseam. Si la ce faza mi-a facut azi....nu o s-o mai bag in seama muuuuulta vreme. Si sa isi ia adio de la increderea mea in ea pe veci.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu ii spun cateodata chestii simple de baza, in ideea de a avea totusi o relatie, nu doar neata, sarutmana pentru masa, noapte buna. Si pentru ca poate uneori consecintele actiunilor mele ii vor afecta si pe ei si consider ca e corect sa fie la curent cu ce vreau sa fac.
Dar nu dau detalii. Nici nu fac eforturi cum faceam altadata sa ma ascund. Dar imi asum riscuri calculate. Suficient cat sa imi pastrez sanatatea mintala. Ca daca m-as ascunde de ei la fiecare chestie pe care o fac as ajunge nebun cat ai clipi. Pentru ca gandesc foarte diferit de ea.
S-au obisnuit cu timpul ca isi pierd respectul meu si ma indeparteaza asa ca nu mai spun in stanga in dreapta decat daca sunt intrebati si atunci mama considera ca e scuza pefecta sa mai spuna cate ceva, dar oricum e mult mai discreta ca inainte.
Tata face aluzii referitor la niste informatii mai intime si eu rad cu el pentru ca sunt informatii pe care le-am lasat la vedere saturandu-ma sa ma ascund la fiecare tampenie mica.

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, mi se pare stupid asa ceva

| T0T a răspuns:

Mama mea spune altora anumite lucruri pe care nu ar trebui să le spună dar în fine, nu prea îi spun eu multe lucruri despre mine. A fost un moment în care eram atât de supărat încât nu puteam să maschez prea bine asta și s-a mirat că mă vedea supărat și tot mă întreba ce am dar nu i-am spus. Am multe momente în care nu prea mă simt extrem de bine dar nu prea îmi place să exprim ce e în interiorul meu și nu că nu vreau să știe familia, nu prea vreau să știe nimeni căci nu m-aș simți eu bine să știe toți ce simt eu și ce gândesc. Unele gânduri s-ar putea să îi sperie pe unii oricum laughing Acum e bine că tu i-ai spus anumite lucruri mamei tale dar nu e bine că a spus altora. Măcar spune-i că nu îți place să afle toată lumea despre problemele tale și probabil va înțelege.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Aoleu ..de cate ori i-am tot repetat sa nu mai spuna.Si isi cere scuze, promite ca nu mai face, dar cu prima ocazie, spune tot.Nu pot sa inteleg de ce face asta, adica sunt unele lucruri care trebuie sa ramana in familie.Eu nu ma duc sa le spun la prieteni sau altor rude problemele ei. Si chiar daca ii spun tatalui meu (el nu prea se duce sa ma barfeasca), afla ea cumva de la el.

Am tot zis ca nu ii mai spun nimic, dar pana la urma ii spuneam si speram ca o sa se schimba.Dar acum chiar ca mi-am pierdut de tot increderea in ea si nu o sa mai stie mare lucru despre mine.

Sorry daca te-am plictisit.Mersi de raspuns happy.Iti dau voturi.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-ai plictisit.

| Doub a răspuns:

Aş vrea să-i spun mai multe, dar nu pot.
Da, mi-a făcut şi mie nişte faze absolut penibile.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Te inteleg.

| R0R0 a răspuns:

Nu spune asta. Poate a cerut un sfat de la o amica pentru. tine si amica a raspandit totul.
Si eu povestesc cu mama, dar ea nu zice nimanui

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Nu a cerut niciun sfat.Asa ma barfeste ea de ani de zile...

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca e mama ta naturala?

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

laughing) Cateodata ma intreb si eu asta.

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Am vrut sa-ti trimit cerere de prietenie, dar imi apare ca nu accepti cereri...sad

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap.
Exista persoane si persoane si de aceea, e mai bine asa.

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

sad

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

sad

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Nu vrei sa imi dai tu cerere si apoi sa interzici iar cererile crying((
Promit sa fiu cuminte...

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Gata
happy

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

love struckMultumeeesc!love struck

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! :*

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Cum sa-ti zic, prietena sau prieten?big grin

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietena
big grin

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

happy Ok

| Lawliet14 a răspuns:

Chestii intime? Cum ar fi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea vorbesc eu chestii de genul cu ea dar cand ii spuneam nu spunea la nimeni.

| Daniellllll1 a răspuns:

Eu daca ii spun o chestia mai serioasa la maica-mea, nu ma ia in serios, si cand e invers, le ia in serios

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

Ar fi bine sa faca si maicamea asa, in loc sa se duca sa ma barfeascasad

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt mai mic ca tine cu 4 ani, dar, nu inteleg cum sa te barfeasca un membru al familiei

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

Da,nici eu nu inteleg...sad

| MrLucas a răspuns:

Si mama mai facea asa cu f mult timp in urma, apoi i-am spus ca daca nu ramane confidential si nu e serioasa nu ii mai spun nimic.La mine a mers, a inceput sa ma ia in serios si sa isi tina gura, iti recomand sa ii explici si tu

| anonim_4396 explică (pentru MrLucas):

Ii spun de 100 de ori, ba da sa nu mai spui, dar degeaba.
. a doua zi deja stiu 5 persoane. Parca vorbesc chineza
.Nu-i mai spun ever nimic.