| nycole a întrebat:

Pe iuby l-am cunoscut acum cativa ani. M-a ajutat sa trec printre niste probleme, m-a facut sa cred in iubire, in poezii si in tot ce era frumos.
A fost frumos, pana cand a facut o greseala, si inca una, si inca una si a faramat tot in sufletul meu. M-a parasit cand eram gravida.Am suferit foarte mult. Eu luasem niste pastile de raceala, nu am stiut ca sunt gravida si am renuntat la copil, ca sa nu aiba probleme.Nu avea incredere in mine, zicea ca e copilul facut cu altcineva.Nu m-am impacat cu el, chiar daca insista.Atunci am cunoscut pe altcineva, pe Daniel. A fost un prieten de nadejde, m-a ajutat sa trec peste aceea perioada.Ne-am apropiat destul de mult, am fost impreuna cateva luni. Am aflat ca e casatorit, si m-am despartit de el, chiar daca tineam mult la el. M-am impacat cu iuby, si de atunci suntem impreuna, de 5 ani.
Daniel ma cauta din nou, a divortat, duce o viata foarte buna, a plecat in alta tara. Ma cheama la el, ca sa muncim impreuna, chiar numai sa fim prieteni.Inca mai tin la el, dar mi-e frica ca daca ma duc la el o sa ma atasez din nou de el si nu vreau sa il fac pe iuby sa sufere.
Nu stiu ce sa fac... mi-ar fi bine in tara cu iuby, chiar daca inca mai sufar pentru ce a facut sau sa ma duc la Daniel, care imi ofera o viata frumoasa si care inca ma mai iubeste dupa atata timp?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Una mie suta lei, ia-l pe care vrei!
De unde apareti mai? A plouat acolo unde stai tu?
Din ce-ai descris aici, pari sa fii genul de fata care se ataseaza imediat de un baiat, care dupa 2 vorbe calde si-o imbratisare e deja ''uda.''
Pe langa toate astea, tu, ca femeie, realizezi unde te situezi? Hai sa-ti spun eu, mai pe scurt: unul te lasa insarcinata si te paraseste, altul te minte si ai trait in minciuna, el fiind casatorit. Halleluiaaaa! Acum, l-ai iertat cel ce te-a lasat balta si cu burta rotunda, doresti sa-l ierti si pe celalalt, care se ducea acasa la nevasta si manca o ciorba calda iar cu tine se rasfata.
Tu-l faci ''iubi'' pe persoana cu care esti de 5 ani de zile, dar te bate gandul sa te duci la altul? Oh, da! Si, ce spui tu, ca Daniel te iubeste dupa atata timp? Ah, si tu crezi asta, crezi in cuvantul unui barbat ce-a fost cu tine dar el era casatorit?(deci casatorit, nu ca avea alte femeie ascunsa, nu e ca si cum ascunzi un soricel in buzunar, ma intreb pe ce lume ai trait tu)
Genul de femeie care nu stie ce vrea, care iubeste pe oricine la bine.
Hai, hasta la vista, baby.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Apoi dacă l-ai iertat şi au trecut 5 ani de-atunci şi nu ţi-a mai greşit, părăsindu-l acum înseamnă că nu l-ai iertat niciodată.
Nu da cioara din mână pe cea de pe gard!
Salut.

| fabiola a răspuns:

Ce te face sa crezi ca inca te mai iubeste dupa atata timp? Te multumesti cu putin, cu vorbe goale! Nu stii si nu ai simtit niciodata dragostea adevarata...si e pacat!

| Georgiana05 a răspuns:

Aceasta decizie depinde numai de tine, dar.La cate ti-a facut iubi asta al tau.Adica.Copilul este ceva sfant, si daca s-a indoit de tine, si nu a fost langa tine cand ai avut nevoie, e un mare magar.
Dar pana la urma tu faci ce vrei, insa eu una nu m-as mai fi impacat cu el in veci, pentru ca gandul mi-ar fi fugit tot timpul cand l-as fi vazut la sufletelul acela.
Cat despre celalalt baiat. Odata ce-a fost cu tine cat timp era casatorit, crezi ca a tinut la tine, sau, mai grav, te-a iubit? Astea erau vrajeli d-ale lui sa te aiba.Nici sa te duci la el nu cred ca ar fi o solutie.

| mirunaioana a răspuns:

Georgiana are mare dreptate sa stii! Eu zic ca nici unul dintre acesti barbati nu este potrivit! Desparte-te de asa zisul "iubi" asta al tau pentru ca nu ai certitudinea ca nu te va rani din nou.Iti iei viata in bataie de joc continuand asa.Cat despre Daniel, nu pot sa spun altceva decat ca daca te vei duce la el te va folosi asa cum a incercat sa faca acest lucru de prima data.
Gaseste-ti un alt barbat care intr-adevar sa te iubeasca! Gaseste-ti un barbat potrivit pentru tine! Desparte-te de "iubi" pentru ca iti vei da seama si singura candva ca nu ai procedat corect iertand ceea ce a facut si nu vei mai putea continua. Spune stop la momentul potrivit!
Ia decizia corecta din toate punctele de vedere si refa-ti viata!
Mult succes! Reflecteaza asupra situatiei si da-ti seama ce-ti doresti cu adevarat! Decizia iti apartine! Eu doar ti-am dat un sfat spunandu-ti ce as fi facut eu in situatia asta!

| dydy1 a răspuns:

Cam greu dar, avand in vedere de ce ti-a facut iubi ala al tau...eu nu m-as mai fi impacat cu el niciodata... mie imi plac copiii enorm, evident chiar daca nu e momentul acum dar l-as fi urat din tot sufletul:p.
Cred ca Daniel ar fi mai potrivit:p, dar tu stii cum te intelegi cu iubi tau

| Anonim_4998 a răspuns:

Trebuie sa analizezi totul si sa te gandesti pe cine iubesti cu adevarat. Dar sa ai grija sa faci cea mai buna alegere.

| nycole explică:

Cand am ramas gravida aveam 23 de ani.Nu ma mai inteleg cu iubi deloc, e din ce in ce mai rau.

| Stefy_4126 a răspuns:

Eu zic Daniel. daca te; a facut sa suferi tu de ce il ierti si vrei sa nu te duci la Daniel pe yuby ala al tau?

| 3Mik3 a răspuns:

DA Flav a raspuns de nota zece! Ai perfecta dreptate fata asta iubeste pe toata lumea si sti de ce pentru ca e putin cultivata de altfel pun mana in foc ca era minora cand a lasat-o iubiyyy al ei gravida. celalalt in strainatate cauta o sluga si s-a gandit la tine.Eu am 7 ani de strainatate iar aici daca esti singur e ca si cum nu ai exista e trist ce mai asa ca prietenasul asta al tau din strainatate are nevoie de tine ca sa-i tii de urat pana gaseste alta iar a munci impreuna nu e asa de usor.SI eu am ziz la fel dar a durat un an ca sa-mi aduc prietena... dar nu din tara ci doar de la 250 km pentru. ca nu-i gaseam de lucru.PAREREA MEA E CA IUBY ALA NU MERITA IERTAT de altfel te-a inselat toti astea 5 ani dar nu ai mai fost tu insteata sa-l prinzi pentru ca a avut timp sa -ti cunoasca miscarile inaintea ta iar unul ce o face de mai multe ori se invata si ai place viata.BAFTA

| Nicole_Angelica_1986 a răspuns:

Da eu cred ca ar fi bine sa iti asculti inima, dar daca inima nu iti zice nimic atunci eu te sfatuiesc sa ma asculti :
Daca il iubesti pe Daniel du-te la el eu cred ca iubi al tau ti-a facut mult rau si nu te merita!
Daca il iubesti pe iubi al tau mai bine paraseste-l pentru ca nu te merita si a facut multe greseli!