| Nicol_4258 a întrebat:

Buna de curand am cunoscut un baiat la tara... am inceput sa ne cunoastem mai bine sa vorbim mai mult si din vorba in vorba am ajuns sa fim impreuna dar nu stiu daca va merge relatia deoarece este distanta foarte mare dintre noi si in plus nici parinti mei nu sunt de acord cu aceasta relatie.Am ajuns sa ma atasez foarte mult de el deoarece eu ma despartisem de fostul prieten si el ma ajutat sa trec peste si acum el a plecat si nu stiu ce sa fac? Credeti ca va dura o relatie la distanta daca parinti nu sunt de acord?

Răspuns Câştigător
| JustAnotherUser a răspuns:

Si eu sunt in exact aceeasi situatie ca si tine.Si intre noi doi este o distanta mare.Doar ca ai mei nu stiu de el.E destul de nasol pentru ca eu il plac iar el ma place.Si nu stiu daca are rost sa incepem o relatie."Ochii care nu se vad se uita", nu? V-as sfatui sa incercati macar.Nu aveti foarte multe de pierdut. happy

3 răspunsuri:
| SparklingAngel a răspuns:

Nu dureaza relatiile la distanta, nu-ti pierde vremea cu asa ceva. Timpul sterge tot, o sa uiti de el.Traieste-ti viata, iesi cu prietenii si o sa cunosti baieti care-ti vor fi alaturi cand vrei tu, cand ai nevoie.Intr-o relatie la distanta puteti comunica numai la tel sau pe mess dar nu puteti fi alaturi unul de celalalt

| darkglass a răspuns:

Pai daca dureaza? asta se intampla extrem de rar sa te vei odata la nu stiu cat timp,e aiurea si nu e vorba de parinti doar ei nu stiu ca tu ai un prieten pe nu stiu unde, nu puteti sa faceti decat sex prin telefon pana la urmalaughingconvinge-te, daca tineti unul la altul de ce sa nu mearga.

| dany_4016 a răspuns:

O relatie la distanta este de obicei o pierdere de vreme din care foarte multe persoane au de suferit. Intr-o relatie trebuie multa incredere ceea ce aceasta o sa dispara treptat deoarece sunt atatia kilometri care va despart. Mai apare problema geloziei. Fiind departe de tine, nu ai siguranta ca iti este fidel. Sunt momente cand te simti singura si ai nevoie de el sa iti fie aproape. Degeaba vorbeste cu tine la telefon...si te asculta...si iti spune vorbe frumoase dar nu e langa tine atunci cand ai cea mai mare nevoie de el. Sunt ispite, atat pentru tine cat si pentru el. Intervin persoane care se iti/ii baga tot felul de ideei in cap si toate aceste detalii afecteaza relatia. Mai apare problema parintilor care nu sunt de acord. Odata ce parintii tai nu sunt de acord cu aceasta relatie ar fi bine sa asculti de ei deoarece mai tarziu ti-ar parea rau. Ei au trecut prin multe in viata si ei stiu cum este mult mai bine pentru tine. Dupa parerea mea o relatie la distanta este o pierdere de vreme din care multe persoane au de suferit. Iti urez succes si sper sa te ajute sfaturile mele.