| SERIALS a întrebat:

Pentru ce isi fac unii cont pe Instagram si Facebook?
Deci, istoria e urmatoarea, sunt baiat si mai pun like-uri la postari cu baieti.
Deci urmaresc un moldovean sportiv, arata super tare, dar se pare pe cat este de frumos, pe atat este de prost. I-am pus niste like-uri niste poze zilele trecute, iar astazi am vazut un story de-al sau pe Instagram si am pus like bataie din palme, gen cool. Am primit un mesaj audio de la el, gen: Tu esti homalau? Iti place p***? De ce in pi**** m** imi raspunzi la toate story-urile? Ma iriti.
Se auzeau si rasete.

Deci nu stiu de unde a luat ca ii raspund la toate story-urile. E un nemernic, i-am raspuns cu like-uri doar la 2 story-uri. Eu as spune ca atunci cand iti faci un profil trebuie sa fii pregatit ca vei fi apreciat de diverse persoane, dar ce drept are el sa utilizeze un limbaj vulgar? De ce si-a mai facut Instagram? M-am dezabonat de la asa tip, nici macar nu i-am raspuns la mesaj. Ce credeti despre asa oameni? Cine ii vinovatul in istorioara asta? Si de ce a procedat astfel? M-au intristat cuvintele lui.
Dupa parerea mea, asa oameni nervosi ar trebui sa-si stearga contul. Nici macar nu i-am scris niciodata, nu m-am luat de el, doar i-am pus like-uri.

Răspuns Câştigător
| bmerry a răspuns:

Acela este un om limitat și homofob. Societatea ne-a îndobitocit cu stereotipuri de genul: un bărbat nu poate aprecia alt bărbat, un bărbat și o femeie nu pot avea o prietenie, dacă doua femei sunt apropiate atunci automat au o relație sexuală.
Sunt principii vechi ce arată cât de limitați sunt și cat de greu evoluează oamenii. Acel bărbat este frustrat (probabil pentru ca este gay neasumat) și nu poate accepta complimente. Citisem la un moment dat un articol care susținea ca cei mai mari homofobi sunt, de fapt, homosexuali care nu își pot accepta orientarea sexuală. Nu este nimic greșit cu tine, nu trebuie sa te simți jignit de cuvintele lui. Ar trebui doar sa îți dai seama ca nu tot ce zboara se mănâncă și ca oamenii nu sunt ceea ce prezintă in online. Fiecare își construiește o imagine dezirabila care este neconformă cu realitatea. Oamenii sunt falși iar prin Facebook și Instagram au posibilitatea de a-și arăta falsitatea.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer daca mi ai face si mie asa ceva ti as fi spus si eu doua, nu chiar in acest mod

| SERIALS explică (pentru RAY):

De ce? Pai ce rau e in a pune like-uri? Nu te iei de om, nu ii faci niciun rau, daca nu vrei like-uri, pentru ce ti-ai mai facut profil?

| Catrice a răspuns (pentru SERIALS):

Unii considera like-urile ca modalitate de a face avansuri. Irațional, știu laughing

| RAY a răspuns (pentru SERIALS):

Mai omule te inteleg ca imi dai like la poze dar nu in mod obsesiv sa fi pe profilul meu si sa imi spamezi casuta de mesaje

| SERIALS explică (pentru RAY):

Nu am trimis niciun mesaj, doar niste like-uri zilele trecute si azi un like la un story, deci, de ce iti mai faci profil? Poti sa te dezactivezi de pe internet si sa nu mai postezi nimic, si cel mai bine sa pleci in padure sa traiesti.

| RAY a răspuns (pentru SERIALS):

Esti amuzant, sa dezactivez profilul pentru niste obsedati

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Sper ca glumesti

| RAY a răspuns (pentru Plato):

M-am pus in rolul acelui baiat

| Plato a răspuns:

Sunt demni de milă oamenii ce rezuma viata la porniri sexuale. Adica un like inseamna o declaratie, o privire o invitatie, fiecare vorba are un subinteles, asta sunt niste credinte tampite de oameni distrusi de secol 21, care gandesc cu capul gresit.
Da-l naibii. Probabil ca isi hraneste egoul cu like-uri de la fete, iar tu i-ai schimbat hrana si a facut indigestie.

| Emma30555 a răspuns:

La străini nu se recomanda a da prea multe likuri, pare ciudat dacă nu ti e prieten. Adică ok îl admiri dar nu trebuie sa para ceva dubios. Asa e societatea din ziua de azi, oamenii sunt suspicioși și își fac scenarii diverse

| Ansodshsjxbskxbbz112 a răspuns:

In 5 paragrafe frumos structurate pe care le puteai reduce la 2 cuv, am inteles ca esti gay.