| stardeea a întrebat:

Pentru un barbat mai conteaza virginitatea in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virginitatea nu e un dar, e doar o conditie fiziologica. Barbatul de langa tine va fi mai degraba interesat de comporamentul tau anterior. Fiindca una este sa ai 25 de ani si un singur partener in trecut si alta e sa ai 17 ani si unul sau mai multi parteneri. Orice barbat isi va pune problema discernamantului partenerei lui. Mi se pare normal ca o fata de 17-18 ani sa fie cel mult la inceputul vietii sexuale, cu un partener pe care il iubeste si cu care are o relatie adevarata. De asemenea mi se pare normal ca o fata de 25 de ani sa aiba o relatie ratata in spate. sta nu-i scade valoarea. Dar daca fata are 4-5 parteneri (indiferent de varsta) iti pui probleme. Te andesti ca ar fi putut contacta o boala, te gandesti ca nu are foarte multa responsabilitate, ca priveste sexula ca pe un sport si atunci nu-ti-o doresti alaturi.
Deci, in concluze: conteaza varsta fetei si mai ales comportamentul ei general. Barbatii nu vor neaparat virgine, dar se feresc de fete usuratice.

41 răspunsuri:
| sexy a răspuns:

Pot sa iti raspund direct: DA!
stiu chiar de la baiaeti...si eu i-am intrebattongue
discuta si tu deschis cu cativa si ai sa vezi!
succese in viata si in love!winking

| stardeea explică:

pai si daca ala cu care ti-ai pierduto nu te merita asta inseamna ca nu mai ai dreptu sa fi iubita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da conteaza pentru ca ie spun ca daca iel este primul atunci tu esti cu totul allui si asta o putem spune si noi femeile pentru ca sti cum se zice primul nu se uita niciodata

| crisa a răspuns:

Depinde de barbat.
Cel care iubeste si respecta o fata, va aprecia virginitatea ei. Dar cel care e "umblat", nestatornic si laudaros, o va trece doar ca pe un trofeu in lista lui de cuceriri.

| JayLeno a răspuns:

conteaza dar...mai degraba gasesti aur pe strada decat o virginicahappy

| zuzuliana a răspuns:

Da...deorece multi cauta fete virgine pentru ca numai pe ele sunt in stare sa le satisfaca...pe alea care au mai avut relati sexulae...nu le pot satisface...cu mici exceptii

| monicaclaudia a răspuns:

Sunt de acord cu. toti cei care au raspuns
toti baieti vor sa se ""distreze ""dar cind e timpul de a se casatori toti cauta o fata ""serioasa ".
deci virginitatea e ceva ce o ai odata si cind ai pierduto trebuie sa merite... ca in cazul contrar nu mai poti ca sa te intorci inapoi ((
eu zic ca e un dar pretios care pin si in zioa de azi e valorizat ( chiar daca nu pare (((

| monicaclaudia a răspuns:

Brigaela a răspuns:
Virginitatea nu e un dar,...
ei ca o fii o conditie fizica cum zici tu nu te contrazic. dar scuzama este un lucru care iti apartine tie decizi tu cui si cind ( in cele mai multe cazuri ). Asa ca scuze daca eu il consider un dar (( e ceva care nu are pret pentru mine ( de asta incercam ca sa sfatuiesc unele persoane sa nu il arunce pe giam afara ( ca si cum ar fi doar o conditie fiziologica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brigaela are mare dreptate. conteaza cum e fata, ce reprezinta pentru tine, ce personalitate are si nu daca este sau nu virgina. Si daca vreun baiat ridica pretentia ca "nu esti virgina deci nu-mi place de tine" inseamna ca e un idiot care nu stie sa te aprecieze. Chiar nu trebuie sa fie un criteriu de apreciere a fetei. Serios

| seyde a răspuns:

Depinde de barbat - pentru unii da, pentru altii nu

| ancootza a răspuns:

DEPINDE! pentru unii nu pentru altii da trebuie sa iti alegi un barbat care nu este obsedat, in ziua de azi greu ma gasesti asa barbati!

| Dara a răspuns:

Cred ca barbatii care fac mare caz pe aceasta tema sunt ipocriti!

| kysstyna a răspuns:

Depinde de barbat.pentru unii conteaza pentru unii nu.in cazul in care nu ti-ai dat seama in ziua de azi virginitatea se gaseste foooooarte rar asa ca daca un barbat da de norocul asta si gaseste atunci ar trebui sa fie in al noulea cer...big grin
Oricum st de principiul ca daca s-a intamplat si te-ai daruit unui barbat pentru prima oara, asta e.Nu poti sa te acuzi k te-ai daruit unui barbat( si el dupa ceva timp te-a inselat, s-a despartit de tine sau mai stiu eu ce)pentru ca nu are rost.nu stie ce pierde iar viata merge inainte.inca nu au murit mamele baietilor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru unii, de cele mai multe ori baietii cauta fete care sa nu fie virgine, pentru ca le este mai usor sa le duca in pat.Doar atunci cand vor o relatie pentru casatorie vor fete virgine sau cel putin serioase...parerea mea

| cami_6226 a răspuns:

In ziua de azi nu mai conteaza sa fi virgina.eu nu ti recomand sa te mariti virgina, cred ca ar fi mai bine sa ai cat de cat putina experienta.eu ma m maritat virgina si nu am fost respectata pe cat meritam, am fost si acuzata de unele chesti neadevarate si in cazul asta te ataci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai conteaza

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Nu cred ca mai conteaza... daca te place veti trece impreuna prin asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu conteaza! cine nu e de acord sa spuna!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca orgoliu, la o adica, da! Se poate lauda ca te-a luat "sigilata", dar asta e ca un cutit cu doua taisuri! Nu are experienta " comparativa calitativ, pe de o parte, si nuare deci cu ce compara, da?! Pe de alta parte, nefiind inceputa, nu pot sti nici unul, nici celalalt, daca se potrivesc! Asta, la randul ei, e o kestie care ulterior, poatefi folosita de el, dacae prins cu alta, zice ca cu fosta virginna initial, nu se potriveste! Si-atunci? Ea ce sa faca? Sa "castige" experienta, nu?! Si cum?! Deci observati ca e si albe siu neagra! intalnit destule care asa puneau problema, cand, si ele aveau pe cineva: de ce el cu 2-3, si ele nu?! Vedeti ca e si un slogan/glumitza, matinal, la radio ZU, cum ca moda s-a schimbat, si acum Femeia are 4-5, sau cati... ASA ca tot caracterul si afectiunea sincera, fidelitatea, respectul, prietenia si solidaritatea trebuie sa stea la baza unei relatii solide, adevarate!, ca sa dureze! daca nu, nu! E totusi important si sa poti alege in cunostinta de cauza! regretele, reprosurile ulterioare, la ce si cui mai folosesc? Alegere inteleapta!, si...cu noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| 261966 a răspuns:

DA!

| milida a răspuns:

Pentru unii... DA. Daca te respectii pasteazo, pentru ca cel ce tine cu adevarat la tine nu trebuie neaparat sa te convinga sa-i dai o garantie pentru dragostea ta fata de el.In plus te feresti de surprize neplacute.

| Elena0210 a răspuns:

DA! Eu cunosc astfel de baietihappy

| dandun a răspuns:

Bineinteles ca da.Nu pot sa cred ca noi femeile am decazut atit de mult in proprii nostri ochi! nu vreau sa fiu numita trash

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca pentru unii baieti conteaza sa fii virgina pentru ca ei stiu ca ei sunt primii nu ultimii... eu sincera sa fiu... am 19 ani si sunt inca virgina... nu vreau sa pierd asa ceva pentru un ipocrit care vrea doar sa se dea mare pentru ca a facut sex cu o virgina! Eu cred ca trebuie sa avem mare grija cu baietii astia!

| JackieSue a răspuns:

normal ca pentru orice barbat conteaza...

| gogu_1424 a răspuns:

La barbati practic seios vorbind nu exista virginitate doar teoretic cred altii in aceasta prostie ce se intampla la baieti de ex cand nu mai sunt virgini ia zi u?!

| utilizatortpu a răspuns:

Draga mea, am citit răspunsul expertei, şi pot spune deja că te-a băgat în turmă. Părerea mea este ca să încerci să judeci lucrurile cu mintea ta. În primul rând să fi convinsă că viaţa nu se rezumă la muncit, dormit, ****. Viaţa este mult mai complexă. Sunt unii care nu au trecut de stadiul de homo erectus, din cauze obiective, dar la majoritatea sunt subiective, adică nu-i ajută mintea.De obicei, homo erectus este interesat de "să fie primul". Iar chestia cu virginitatea la o femeie care se căsătoreşte, este împământenită din vremurile străvechi, pentru a nu se destrăbăla rasa umană, pentru a putea fi civilizată. Că acum se încearcă prin toate metodele ca tinerii să fie cât mai destrăbălaţi, este altă poveste. Dar cum în viaţă îţi alegi singură drumul, rămâne ca tu să alegi ce te caracterizează. Dar dacă ai întâlnit vreun individ, care este interesat de virginitatea la o femeie, fugi fată dragă, că te afli în pericol să te molipseşti de cretinismul acelui individ.Civilizat este ca o fată să încerce să nu o dea în stânga sau în dreapta, decât dacă este nimfomană, dar aici nu este vina ei. Aşa că draga mea, judecă singură. Pa, să fi iubită şi...cum vrei tu, virgină sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dpinde de fiecare in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.virginitatea unei fete, a iubitei lui de exemplu conteaza.insa n neaparat pentru ca asa gandeste el, ci mai mult pentru ceea ce crede lumea, familia lui sau prietenii lui. un barbat isi doreste sa fie el primul... dar in ziua de azi mai intalnesti fete virgine doar la gradinita sau cele in clasele 1-4! sper sa te mai pot ajuta cu un raspuns! bafta daca ai vreo problema! georgy