| Marianaaa69 a întrebat:

Contează virginitatea la fete?

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Hai sa o spun in felul urmator. E in codul nostru genetic sa ne deranjeze atunci cand fata/femeia pe care ne place sa o numim "a noastra" face sau a facut sex cu alt barbat. Sigur, traim vremuri in care fetele nu se mai marita virgine si schimba mai multi parteneri de-a lungul vietii, iar noi barbatii trebuie sa ne adaptam si sa nu facem caz de numarul de penisuri pe care ea le-a folosit pana la noi, altfel am fi catalogati drept "invechiti" sau "incuiati"...dar in realitate pe majoritatea ne deranjeaza faptul ca in locul acela stramt, moale, cald si umed si-a mai bagat-o si altul inaintea noastra. happy

| RAY a răspuns:

Atata timp cat eu nu sunt nu pretind asa ceva,dar sa fiu sincer da ar fi un lucru frumos asa ceva,sa faci sex cu o virgina e in genele noastre sa ne dorim asa ceva, un nou trofeu, sa fi tu primul, sunt chesti mostenite genetic cand alfa desvirgineaza toate femeile din tribul lui, dar daca te intelegi cu x nu conteaza asta, mai importanta este atractia fizica si iubirea, intelegerea

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa conteze in masura in care si baiatul este virgin!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru unii DA, chiar foarte mult, deoarece pentru ei virginitatea reprezinta puritatea, castitatea si/sau moralitatea respectivei d-re. Pentru altii NU, fiindca nu-i intereseaza acest aspect care este unul minor in comparatie cu celelalte calitati de care trebuie sa dea dovada o d-ra. Iar ca sa speri ca vei gasi o fata/d-ra matura care sa intruneasca ambele cerinte se pare ca o astfel de dorinta/cerinta incepe sa devina ceva de domeniul... utopiei. laughing big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru multi da. Ei cred ca o femeie nu mai este cinstita doar pentru ca nu mai este virgina.

| AdelaElena88 a răspuns:

Depinde de băiat. Eu personal cred ca ar trebui sa conteze doar pentru băiatul care este și el virgin.Insa sunt multi care își doresc o iubita virgina pentru ca sunt frustrați și nu pot accepta un partener ce a făcut parte din trecutul iubitelor lor.Pentru mine sincer ca fata contează, pentru ca ma scăpa de stresul și teama de a rămâne insarcinata, de boli venerice etc.Totusi, virginitatea e un concept subiectiv. Multi îl asociază cu sexul vaginal, însă părerea mea e ca nu te mai poți numi " virgin " odată ce faci sex oral sau anal.Cred ca bărbații nu ar trebui sa mai aibă pretenția ca femeia lor sa fie virgina, numai doar în cazul în care și ei sunt virgini.Virginitatea ar trebui văzută ca o alegere, iar oamenii ar trebui sa nu mai judece alegerile celorlați. Cert este ca debutul vieții sexuale își pune amprenta asupra psihicului individului. Contează partenerul cu care începi sa faci asta, durata relației ( mi se pare riscant sa faci sex cu o persoana pe care de abia ai cunoscut o) si un lucru important, vârsta. Consider ca trebuie sa fii suficient de matur încât sa îți asumi responsabilitatea unui act sexual. Dacă ești adolescent și dorești sa ai parte de experiente sexuale, poți încerca pettingului, însă ai grija cu cine o faci. Nu recomand lucruri de genul făcute la beție, într o toaleta și alte chestii de genul, cred ca ma înțelegi.

| Adiq a răspuns:

Orice baiat normal isi doreste o fata virgina decat una care e deja piscina. ( daca vrea ceva serios, ca pentru o noapte e buna si o tarfa )

| 10msn a răspuns:

Da, adica ca baiat iti e greu sa fii cu una care a facut-o cu altul.

| anonimus123456789102000 a răspuns:

Depinde de baiat acum. unii nu au nimic impotriva, pentru ca ii intereseaza fata respectiva, nu daca mai e sau nu virgina, iar pe altii da, gen cei inca virgini sau chiar baieti care au avut contact sexual, dar nu pot trai cu gandul ca acea fata a facut-o cu un alt baiat

| grubyyy a răspuns:

Depinde de fiecare individ cat de deschis e la minte si cum vede situatia? tu ce crezi? ce ai prefera?

| alina10072014 a răspuns:

Depinde la unele da ....la altele nu...

| Киссa a răspuns:

Pai da pentru ca doar odata in viata poti fi virgina si nicicum nu poti sa faci asa ca sa mai fii virgina... daca esti foarte precisa ca iubesti persoana si ca aveti ceva relatii mai adince atunci puteti sa va **** ..mai bine este de la 16 ani in sus -va spun de ce.Pentru ca daca va veti desparti de persoana se mai intampla ca el /ea sa spuna altora ce s-a intamplat si altii sa rîdă de tine si sa va puna in momente neplacute. Procedati corect!