| stardeea a întrebat:

Pentru un barbat mai conteaza virginitatea in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virginitatea nu e un dar, e doar o conditie fiziologica. Barbatul de langa tine va fi mai degraba interesat de comporamentul tau anterior. Fiindca una este sa ai 25 de ani si un singur partener in trecut si alta e sa ai 17 ani si unul sau mai multi parteneri. Orice barbat isi va pune problema discernamantului partenerei lui. Mi se pare normal ca o fata de 17-18 ani sa fie cel mult la inceputul vietii sexuale, cu un partener pe care il iubeste si cu care are o relatie adevarata. De asemenea mi se pare normal ca o fata de 25 de ani sa aiba o relatie ratata in spate. sta nu-i scade valoarea. Dar daca fata are 4-5 parteneri (indiferent de varsta) iti pui probleme. Te andesti ca ar fi putut contacta o boala, te gandesti ca nu are foarte multa responsabilitate, ca priveste sexula ca pe un sport si atunci nu-ti-o doresti alaturi.
Deci, in concluze: conteaza varsta fetei si mai ales comportamentul ei general. Barbatii nu vor neaparat virgine, dar se feresc de fete usuratice.

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru multi nu conteaza mai ales cind partenerul are o virsta mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu mai stiu sa cred, eu am 22 de ani si inca sunt virgina nu imi place sa fac caz de asta... Dar pot sa spun ca am intalnit numai cretini care daca le spui ca nu mai esti fac o fata iar la uni daca de exemplu ii spui sincer adevarul. Te ia la misto, te intreaba in ce secol traiesti asa ca nu mai sti cum sa o dai. Sa te muti poate din tara ar fi o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste va pretui ca vei fii doar a lui asta in cazul in care aveti o relatie stabila. Eu cunosc destui baieti pentru care conteaza si acest lucru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da deoarece barbati intotdeuna aprecieaza fetele cuminti ci nu pe cele care sunt usoare. Pe cele usoare le folosesc si ei pentru a se distra.

| nustiu_2803 a răspuns:

Daca te iubeste conteaza...si inca foarte mult...numai in cazut daca in trecutul tau a fost vorba de viol sau altceva, el poate sa te ierte.

| Ionela_Otylya_1992 a răspuns:

Da depinde de barbat si de cat de matur este acesta

| seyde a răspuns:

Depinde de barbat - pentru unii da, pentru altii nu

| Smekeriedefata_7594 a răspuns:

Sigur ca da! Intr`o relatie serioasa conteaza.Crezi ca barbatul e fericit sa stie ca nu este primul in viata ta? Conteaza, dar nu in totalitate.Adica daca numai esti virgina nu vrea sa auda de tine.Dar in mare parte eu zic ca conteaza!

| Smekeriedefata_7594 a răspuns:

Daca esti virgina, te apreciaza mai mult.ca esti cuminte.Te iubeste! Si te tine de buna cum spun ei! Adica tu esti pe primul loc. Vorbesc din experienta am 18 ani, si sunt cu cel care am facut`o prima data. A trecut 2 ani. Putea sa ma lase daca era doar o relatie pasagera am facut`o cu el dupa 7 luni! :X Ma simt multumita de relatia mea si nu imi pare rau! Pup

| dandun a răspuns:

Bineinteles ca da.Nu pot sa cred ca noi femeile am decazut atit de mult in proprii nostri ochi! nu vreau sa fiu numita trash

| gogu_1424 a răspuns:

La barbati practic seios vorbind nu exista virginitate doar teoretic cred altii in aceasta prostie ce se intampla la baieti de ex cand nu mai sunt virgini ia zi u?!

| kysstyna a răspuns:

Depinde de barbat.pentru unii conteaza pentru unii nu.in cazul in care nu ti-ai dat seama in ziua de azi virginitatea se gaseste foooooarte rar asa ca daca un barbat da de norocul asta si gaseste atunci ar trebui sa fie in al noulea cer...big grin
Oricum st de principiul ca daca s-a intamplat si te-ai daruit unui barbat pentru prima oara, asta e.Nu poti sa te acuzi k te-ai daruit unui barbat( si el dupa ceva timp te-a inselat, s-a despartit de tine sau mai stiu eu ce)pentru ca nu are rost.nu stie ce pierde iar viata merge inainte.inca nu au murit mamele baietilor big grin