| anonim_4396 a întrebat:

Pff...cum reactionati atunci cand parintii vostri va cearta ca ati luat un 6 la istorie sau la ce materie vreti voi!

Răspuns Câştigător
| laury4ever a răspuns:

Eu am fost mereu cicalita cand am luat o nota mica la scoala chiar si un 8. Si asta a fost cam pana in clasa a 9-a. Mi-era ciuda ca ma certau insa nu puteam face nimic in sensul asta. Le explicam ca oricine poate lua o nota mica si ca se poate repara. Asa sunt unii parinti nu ai ce le face cand au fixata o chestie nimeni nu ii schimba cu asta. De multe ori ma enervam, plangeam si am ajuns chiar sa le ascund note din cauza asta. Insa cu timpul s-au schimbat si nu mai dadeau prea mare importanta notelor, asta spre fericirea meahappy, sper si la tine sa se intample la fel. Nu te consuma prea tare ca te cearta, incearca sa te obisnuiesti cu asta si demonstreaza-le ca poti indrepta nota. Succes!

| Bibuşca a răspuns (pentru laury4ever):

Multumesc1 Ai mare dreptate, sa stii.

8 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca iau 6 la istorie iau la pupat toata clasa! Urasc istoria.Acum cand ai mei afla de note proaste la scoala le zic pur si simplu sa se care din fata mea ca nu vad "Iubiri Secrete" din cauza lor!

| blueangel99 a răspuns:

Păi, la mine părinţii mă ceartă rău şi dacă iau 9, deci nu vorbim de 6(n-am luat niciodată 6). Am luat 9 la teza la mate şi nici nu vrei să ştii cum a fost. I don't want to see
În fine, eu nu am nici o reacţie. Doar stau cuminte, şi aştept să se termine o dată discuţia aia inutilă pe care mi-o poartă.

Tu?
Pa, pa!

| Bibuşca a răspuns (pentru blueangel99):

Am luat singura nota mica la istorie adica 6 ce pot spune e ca dispretuiesc materia asta! Poate ca daca aveam o profesoara mai explicita si sa ne facem sa inteleg mai bine poate imi placea. Pai mama face crize cand vede o nota mica sub 7 laughing! Cica mi-ar inchide calculatorul ca as sta cam prea mult timp pe el. Asta este, nu cred ca stau foarte mult. Dar totusi nu prea cred ca va face asta. Si totusi daca ma cearta cineva pe mine.sunt o fire foarte suparacioasa(nu exagerat) mi-ai spus ceva de rau si apoi ma bagi in seama cu cuvinte dulci nu te astepta sa scot un mic sunet! Tin durerea in suflet dar acum nu trebuie sa ne indepartam de subiect! Sper c-o sa-i treaca. Inca nu-mi vine sa cred ca parintii tai la o nota de 9 au facut scandal. Cred ca la mine ar face party.
Recunosc ca la istorie vad ca iau note mici deoarece nu-mi place nici la mate nu ma prea pricep atat de bine ca matematicienii dar la restul iau note mari ar trebui ca mama sa fie de asta mandra si sa lase deoparte istoria cat timp am luat o nota de trecere laughing!

| DrunkenRat a răspuns:

Trebuie sa iti pese de esecul acela mai mult decat parintilor tai, sau cel putin trebuie sa faci sa para asa, astfel nu vor comenta prea mult.

| PinkkRosee a răspuns:

Pai,eu le-as spune asa(cu calm și cu puțina inocenta):
-Daca doar atât am putut. Data viitoare promit ca o sa încerc sa fac mai bine.Si în plus, este istorie(daca la materia asta ai luat nota mica), este destul de grea de înțeles.Nici ceilalti colegi nu s'au descurcat mai bine.Dar va promit ca nu se va mai repeta.
-Si încă un sfat:... data viitoare, încearcă sa muncești mai mult pentru o nota mai buna, daca nu vrei sa ajungi în aceeași situație ca acum laughing.Pa-pawinking.

| andreiboss31 a răspuns:

La mate ma bucur mult cand iau nota 6.

| danimazzz a răspuns:

De obicei eu nu o bag in seama pe mama daca tipa la mine dau din cap si zic bine si tace ia din gura la un moment dat.