| viki1212 a întrebat:

Poate o mama sa nu isi dea seama ca propria ei fiica este gravida in a 8 luna si in tot acest timp sa nu observe nimic si sa nu isi dea seama, mai ales ca locuiesc in aceeasi casa?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am vazut o mama care a venit cu fiica ei in travaliu fara sa stie, sincer, ca era gravida. Mama era o pitzipoanca plina de ea si cam zurile.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa dar eu nu cred pentru ca o mama vede anumite lucruri la fata ca si cumparatampoane ca se mai pateaza lenjeria.etc apoi cit s ar feri tot se vede ceva doar daca mama nu si urmareste fata mai ales cind e la virsta cind pot aparea multe pb [ex sarcina] dar daca stau in aceeasi casa, scurt, exclus [ cunosc pers care a dorit sa faca copil avea 21 de ani si a mintit ca nu este gravida pina la 7 luni si acumcere pensie pentru ca daca a avut relatii sex trebuia sa spuna nu sa i puna in spinare un copil baiatul nu dorea copil si atunci...

| elena a răspuns:

Se poate, dar numai pana in luna a IV-a, cel mult a V-a...in rest este ignoranta, categoric din partea mamei. Cred ca a avut alte preocupari mai serioase decat fiica ei, daca nici nu a stiut ca are un prieten, este indragostita, face dragoste cu el si chiar copii...sau toti au alta religie. Este si asta o explicatie, nu?!

| mioara a răspuns:

Dar de ce sa se ascunda ca este gravida, parca ar fi pe timpul impuscatului.

| mioara a răspuns:

Dar de ce sa se ascunda ca este gravida, parca ar fi pe timpul lui ceausescu.

| daii a răspuns:

Mai sincer.eu nu imi imaginez cum sa fie posibil asa ceva.Totusi la 8 luni.nu esti ca la 4-5. E imposibil sa nu se vada.indiferent de situatie. Ce o fi avut mama fetei de nu si-a dat seama.sa fii oarba si tot ar exista niste semne.In fine, pe lume mai sunt si minuni.

by daiiwinking

| DrViorel a răspuns:

Putin probabil, iar acea mama care nu observa asa ceva la propia ei fica, defineste multe lucruri despre mama, dezinteres, lipsa comunicare cu fica, prost spirit de observatie. Nu ar trebui sa se mai numeasca mama, in adevaratul sens al cuvantului. Nu am respect pentru astfel de persoane.

| juniper a răspuns:

Da, mama are o prietena foarte buna si prietena aceia nu stia ca fiica ei e gravida si e pe cale sa nasca, era sa lesine saraca, bine, dar si fata aceea era putin grasuna si de aceea nu se observa.

| 20pamy a răspuns:

Nu este posibil asa ceva. O mama adevarata stie tot despre copilul ei.

| ina_4413 a răspuns:

Doar daca isi priveste fiica superficial, Vine o vreme cand trebuie sa fim pe copii cu ochiica pe "butelie", si asta fara sa-si dea seama, sa gandim 5 min inaintea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, dacă nu este lăsată să intre la baie când fata se spală, evită să stea îmbrăcată sumar (doar lenjerie de corp), nu are grețuri, vărsături, nu a luat semnificativ în greutate, nu s-au mărit foarte mult sânii, etc.
Sunt sarcini între sarcini așa cum femeile sunt diferite între ele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stia mai. a facut pe nestiutoarea de rusine.si ca sa-si scoata odrasla curata.acum nu mai are ce face fiindca stiu mai multi. orice mama vrea sa fie discreta cu fapele reprobabile ale fetei sale.cum sa nu stie?

| cococolino a răspuns:

A 8 luna e un termin destul de mare. e imposibil sa nu observi, sau nu stiu poate ca mama nu isi poarta ochelarii timp de 8 luni