| anonim_4396 a întrebat:

Poți avea dureri de burta în timpul sarcinii? Și putină sângerare?

Nu întreb pentru mine.

Vreau sa știu dacă ați avut.

Sa se gândească la avort sau la o răceală?

A făcut o programare la ginecolog însă până atunci vrea sa audă niște sfaturi.

Mulțumesc

3 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Mai ales în timpul sarcini poate avea dureri de burtă, dar cu sângerarea nu e în regulă. Nu e cazul de avort.

| Vafibine2018 a răspuns:

Sângerarea nu este ok. să meargă cât mai repede la medic, este risc de avort spontan. sad Durerile uneori sunt normale dar nu și în cazul în care apar și sângerări.

| sofisis a răspuns:

Se gandeste sa faca avort? De la raceala nu sangerezi.
Mai sunt cazuri cand gravidele sangereaza si nu e neaparat ceva foarte grav dar e musai sa mearga mai repede la ginecolog. Sa-l sune si sa i spuna ca sangereaza. Sa nu o programeze peste o saptamana. Si...ia acid folic?