| Andrada1299 a întrebat:

Bună, sunt nouă aici. Am 14 ani și vreau sa slăbesc, știu ca nu e tocmai normal la vârsta asta, nu sunt grasă, am 59 kg la un metru 69 dar la picioare, mai jos de burtă arata cam urat și am putina burta și as vrea sa slăbesc cam 4 kg pentru ca trebuie sa merg la nunta într-o luna. Niște sfaturi va rog, mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| litere123 a răspuns:

Încearcă să mănânci o cantitate mai mică de hrană, iar mesele să fie mai dese(4-5 mese ușoare pe zi). Renunță la pâine sau măcar la jumătate din cât consumi tu zilnic.Consuma multe fructe, legume; elimină alimentele care conțin zahăr, precum dulciurile.De preferat, poți mânca ceva făcut de casă:o bucățică de plăcintă, o felie de cozonac etc., dar nu exagera cu ele.
Sportul este necesar.O aplicație utilă și 100% benefică este "Lose Belly Fat".O poți descărca gratis de pe magazin play.Contine instrucțiuni, mese folositoare și exerciții pe diferite niveluri.
Nu uita de apă.Apa e sănătoasă pentru hidratarea corpului.O poți consuma mai des și chiar și în momentele când ai poftă de ceva dulce sau dacă te ai ridicat nesatula de la masă.Ora de oprire în a mai adauga ceva în gură este 18:00.

! 14 ani e o vârstă la care nu ar trebui să te preocupe așa de mult greutatea. Ai o greutate normală pentru înălțimea ta, te asigur.Nu uita să ai grijă de tine și să nu exagerezi cu dieta!
Sănătate!

| Smart4u a răspuns:

Gasesti aici produsul care ti se potriveste cel mai bine! https://caldera-ee.com/