| LifeIsOverrated a întrebat:

Poti iubi doua persoane in acelasi timp? Sa simti acei "fluturasii in stomac" pentru doua persoane?

Răspuns Câştigător
| puisor98 a răspuns:

Poti iubi doua persoane in acelasi timp,dar nu in aceeasi masura... trebuie sa alegi, altfel situatia se complica si o sa ajungi intr-un punct in care nu o sa mai poti, o sa fii confuza si nu o sa stii ce sa faci, se spune ca daca iubesti doua persoane si nu stii pe cine sa alegi, e bine sa o alegi p a2a,pentru-ca daca o iubeai cu adevarat pe prima nu ar mai fi existat a2a. thinking

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu cred ca poti iubi doua persoane la fel

| SabinaRsT a răspuns:

Da se poate, este un sentiment destul de greu de explicat.

| catleyacattaleya a răspuns (pentru SabinaRsT):

Asa este, eu trec prin asta chiar acum, iar problema este ca dureaza de ceva timp, iar eu nu reusesc sa trec peste

| Dariusuu a răspuns:

Da, se poate. Dar să le iubești la fel?

Imposibil.

| LeMousiqe a răspuns:

Nu,ţi-ar fi greu, ştiu cum te simţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce vrei tu de fapt să afli e dacă poți fi îndrăgostit de două persoane (fluturi în stomac) și răspunsul este sigur că da.
A fi îndrăgostit e o atracție magnetică bazată pe fizic și comportament.
A iubi e puterea de decizie asupra unei relații la greu și care este ordinea de importanță a persoanelor din cuplu (dacă pui partenerul înainte ta)

| beautifullie a răspuns:

Am pus si eu aceeasi intrebare. da, poti! din nefericire, la un moment dat va trebui sa alegi una din aceste 2 persoane. insa in permanenta vei fi impartita intre ei 2, sufleteste. alege-l pe cel care te face sa te simti cel mai bine, sa te simti tu!

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Ciudat, dar da.

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Dap, se poate laughing dar e cam dificil

| MicutzaThaPapusha a răspuns:

Da se pot iubi 2 persoane in acelasi timp. E ca si cum ai gasi la una cee ce-i lipseste celeilalte! Dar cel mai corect si ca sa nu faci sa sufere cineva ar fi bine sa alegi doar una.

| iuliaa9974 a răspuns:

Da, și eu trec prin asta. Îmi iubesc părinții în același timp. Groaznic, nu?

| Jeleuuuuuuuuuu a răspuns:

Cred ca da, dar nu poti sta cu doua persoane. Trebuie sa alegi una din ele. Cea potrivita.

| vmbvmbv a răspuns:

Da,se poate sa iubesti 2 persoane in acelasi timp, dar nu le poti iubi pe amandoua la fel de mult.

| catleyacattaleya a răspuns:

Eu iubesc doua persoane, si imi pare rau, ma face sa ma simt aiurea... mai bine sa nu te apropii prea mult de o persoana atunci cand deja ai pe cineva