| IreneInEngland a întrebat:

Poti sa ignori pe cineva complet? Sa faci sa nu-ti mai pese de ce face sau ce spune?

Intreb acest lucru pentru ca il urasc atat de mult pe sotul mamei mele ( pe care mi-e sila chiar si sa-l numesc "tata" vitreg). Incerc sa-l ignor cat de mult posibil si in principiu singurele discutii pe care le avem sunt de genul "-Ce faci? -Bine!". Uneori insa nu poat sa ignor momentele in care se cearta cu mama si tipa si cateodata se ia si de mine, asa ca ma las afectata de tot ce face si pur si simplu izbugnesc.

4 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

E groaznic prin ce treci, dar nu ai incotro, incearca sa discuti mai mult cu mama ta, daca ea l-a ales, nu ai ce face, trebuie sa il accepti asa cum este

| Exilee a răspuns:

Oricat de greu ar fi, asculta-l si iarta-l pe ''tatal tau vitreg''.

Incearca sa-i ''indeplinesti'' anumite conditii. Pur si simplu trateaza-l ca un om moral. Este imposibil sa nu te accepte ca pe o fiica.
Iti doresc mult succes, multa bafta.
Pune-ti si sperantele in tatal Cel Ceresc. NU vei fi dezamagita happy

| MEIALI a răspuns:

Oricat de greu ar fi, asculta-l si iarta-l pe ''tatal tau vitreg''.

Incearca sa-i ''indeplinesti'' anumite conditii. Pur si simplu trateaza-l ca un om moral. Este imposibil sa nu te accepte ca pe o fiica.

| Dolyta a răspuns:

Poti sa ignori o persoana, sa nu.i raspunzi la intrebari si asa te lasa in pace daca vede ca o ignori...dar in cazul tau e tatal vitreg, nu poti chiar sa il ignori total... ca izbucnesti uneori asta e, se mai intampla, se aduna nervii, n-ai ce face, stiu cum e.