| DariusDariusDarius1500 a întrebat:

Poti sa te crezi tanar cat veri, cand ti a zis primul copil sarut-mana esti pa! Ce inseamna aceasta esxpresie?

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am auzit pana acum aceasta expresie si credeam ca le-am auzit pe toate happy
La noi in zona nu zicem sarut mana tatilor de exemplu, dar tot ce este posibil in alte parti
Probabil aceasta vorba de mai sus se refera la trecerea timpului si la faptul ca tot omul imbatraneste

Aviz si videochestitelor si tunatelor care cred ca daca sunt trase la fata ca tapul..., din cauza operatiilor de infrumusetare, asta inseamna ca vor ramane vesnic tinere! Pielea se zgarceste caracterul ramane, daca il ai, dar unii l-au pierdut demult la babaroase!

bafto delo

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, a fost inventata de cineva care are probleme cu respectul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un partz al unei gândiri îmbătrânite cum că de la o vârstă viața trebuie sa se oprească...

| dullcat a răspuns:

Asta trebuia sa inveti de la parinti, tine de cei 7 ani de acasa, nu de tinerete sau batranete.

| relian a răspuns:

Inseamna ca nu esti de varsta lui laughing esti mai mare.

| J0B0MAT a răspuns:

Asta e o expresie a unui mare filosof presupun, care merită dezbătută pe larg.
Acest larg se întinde de la o aiureală de puștan la un haz de necaz al unui adult.
Înseamnă că gata, s-a terminat viața, ești pe moarte.

| Hyperion7 a răspuns:

Adică nu mai ești tânăr.

| ReddY25 a răspuns:

Înseamnă că acel copil îți poartă un oarecare respect, ceea ce nu prea se mai găsește în zilele de azi

| Furnicuta000 a răspuns:

Mie imi zic copiii buna ziua deci sa inteleg ca nu sunt asa tanara sa-mi zica buna dar nici nu am ajuns inca la sarut-mana laughing
Recent eram la magazin si in fata mea era o fata cu 5 ani mai mica ca mine iar vanzatoarea imi zice "spuneti, domnisoara ca doamna din fata mai asteapta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cam îmbătrânit! Sau copilul a vrut sa fie respectuos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culme cum nimeni nu sa întrebat dacă copilul este drogat))) și ați loato personal

| ALM2000RO a răspuns:

Înseamnă că ai îmbătrânit.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

O intrebare incomoda pentru bosorogi.
O sa primesti numai bobarnace de la ei.
rolling on the floor