| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea a avut sau inca mai are paduchi eu stau cu ea in banca si o vad mereu cand se scarpina si am luat si eu de la ea si m-am dus la diriga sa-i spun sa ma mute de langa ea ca are paduchi si a venit o alta doamna si m-a facut in toate felurile ca sunt de aia dupa drumuri etc.Si pana la urma a chemato pe prietena mea si m-a intrebat daca am ceva cu ea sau ea cu mine i-am spus ca nu dar nu mai vreau sa am paduchi.Si prietena nu mai vorbea cu mine dar neam inpacat, a doua zi la masina scoli nu vorbea cu mine cand am ajuns aproape de scoala mi-a spus ca nu o lasa sorsa sa vb cu mine dupa ce i-am facut.Si apropo e nasimea.Am facut bine sau rau?

10 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si dupa tot circul asta v-ati luat un tratament de la farmacie sau tot asa paduchioase umblati? Dupa ce scapati de paduchi o sa treaca si problema...ar trebui sa tratezi mai cu discretie, s-au suparat fetele ca rade lumea de ele laughing

| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Eu zic sa o rogi sa-ti acorde cateva minute si sa-ti ceri scuze, sa-i spui ca n-ai vrut sa o jignesti si ca mai exagerezi uneori. N-ai vrut sa se simta prost si nu trebuia sa mai spui altcuiva. Roag-o sa te ierte, dar spune-i ca nu e obligata sa vorbeasca cu tine, ci doar sa stii tu ca te-o iertat pentru ca nici nu poti dormi stiind-o suparata pe tine. Asigura-te ca te iarta si poarta-te frumos cu ea dar fara exagerare, vei vedea ca se va uita aceasta intamplare.
Sper ca te-am ajutat, baftawinking.
P.S.: na-i facut prea bine facand-o de rusine in fata diriginei si spunandu-i ca are paduchi, gandeste-te ca erai tu in locul ei si ea se ducea la diriginta sa-i ceara sa te mute ca ai paduchi si nu vrea si ea sa i-a...

| Rockart a răspuns:

Dacă te muţi în altă bancă nu dispar păduchii ca prin minune. Întreabă la farmacie de un tratament şi mută-te cu altcineva în bancă după ce scăpaţi amândouă de ei ca să fii sigură că nu mai iei şi alte boli de la ea. Nu înţeleg de ce e supărată prietena asta a ta, după ce că are păduchi, mai dă şi la alţii şi tot tu i-ai făcut ei ceva. Dacă nu se tratează e problema ei. Eu spun că ai făcut bine...

| katy a răspuns:

Dar voi la scoala trebuie sa aveti un cabinet medical, trebuia sa-i spui dirigintei sa mergeti toate 3, adica tu, fata aia si diriginta la cabinet si sa o controleze in cap ca sa ii demonstrezi.ai facut foarte bine, bravo pentru curaj

| 666_7474 a răspuns:

Eu stiu ca la orice unitate de invatamant se fac controale medicale exact pentru asta (raie, paduchi, purici si alte alea). Si apropo, ai mentionat ca e prietena ta, ai grija ce prieteni suferinzi iti alegi!

| Gaby119711 a răspuns:

In primul rand wow, incurcata situatie. Mai bine ii spuneai direct fara sa le bagi in asta pe diriginta ta sau ma rog pe altcineva.Problema asta ar trebui rezolvata intre voi doua intre patru ochi asa ar fi cel mai bine cred.

| raluk018 a răspuns:

Ai facut bine

| qAnimee a răspuns:

IN locu tau ii ziceam lu paduchiasa aia` asa " fa panaramo du-te si cautate de paduchi si dupa vino` la scoala. Ce drak` crezii ca ma impresionezii daca te`ai sparat pe mine?! Wtf? Sa ma pis pe mata`. Doar ca eu nu vreau sa fiu imputita` ca tine".;]]

| harciog a răspuns (pentru qAnimee):

Si-i ziceai toate alea cu tigarea-n bot?

| qAnimee a răspuns (pentru harciog):

Appp. Nu fumez ca sa stii xD. O.o