| ANONIM12737 a întrebat:

Prietena mea a dat cu seen și nu mi-a mai răspuns la mesaje. Ne-am văzut în ziua respectiva cand am primit seen, aflându-ne în autobuz cu încă 2 cunoștințe pe scaun, ea se comporta ca și cum eu nu prea existam pe acolo, doar mi-a arătat la un moment dat ca i-a dat follow un băiat cunoscut de noi de care mi-a zis mai de mult ca o curtează (e aproape imposibil sa aibă o relație cu ala din motive pe care nu are rost sa le mai zic aici) în fine, după ce am coborât din autobuz și a trebuit sa ne despărțim sa mergem la casele noastre, tot ne-am luat în brate și ne-am pupat asa cum se obișnuisem, doar ca m-am uitat la expresia fetei când a trebuit sa facem asta și fost ceva gen 'hai sa ne pupam și sa scap de tine' tot weekendul asta m-a ținut în seen, săptămâna asta e posibil sa ne mai întâlnim în autobuz seara, cum ar trebui sa ma comport eu în autobuz astfel încât sa nu-i dau senzația ca sunt un maimuțoi pe care îl poate avea oricand și ca ii accepta orice?

Răspuns Câştigător
| Anonimus24061 a răspuns:

Iti dau un sfat poarta-te rece cu ea, va observa si daca chiar tine la tine atunci se va comporta iar normal

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand priretena iti da cu seen si nu-ti raspunde multe ore, inseamna ca si-a pierdut intersul pentru tine sau place deja pe altcineva.
Da-i pace, salut-o si vezi cums e comporta ea cu tine... dar am vaga senzatie ca te va ocoli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai voi ori sunteti intr-o relatie, ori va intalniti din cand in cand in autobuz?

| carevaescu a răspuns:

Comportă-te civilizat, indiferent de cum va evolua relația voastră. Parte din asta este să comunici clar și direct cu prietena ta. Nu este productiv să interpretezi gesturile și expresiile dânsei. În schimb îți recomand să îi explici clar și calm ce te deranjează și să o întrebi dacă ar trebui să îți spună ceva, dacă o deranjează ceva sau dacă ar vrea să vă despărțiți. Oricare ar fi răspunsul ei, păstrează-ți calmul, și ia o decizie clară despre cum vei gestiona situația. Baftă.

| IceRope a răspuns:

E clar, ai trecut pe locul doi. Fă-i vânt, sau rămâi pe lângă ea ca ultimul terminat, în timp ce prietenii comuni vor râde de tine pe ascuns.

| IarsiIar a răspuns:

Eu nu inteleg: relatia este dor pe net? In viata reala va intalniti doar din intamplare pe autobuz?
Poate de aia ti-a si dat seen. Vrea ceva real, nu de dupa ecran.

| ANONIM12737 explică (pentru IarsiIar):

Nu e doar pe net, stai liniștit.

| smekerie123 a răspuns:

Pai încearcă sa fii indiferent arata i ca nu iti pasa și ca o duci foarte bine fără ea distrează te pune stry uri încearcă sa o faci geloasa succes

| damian32243 a răspuns:

Cum ar trebui sa procedeze fata sa scape de tine?

| Dreammmmmerrrr a răspuns:

Caută sa vezi daca chiar mai e ceva care ar putea sa salveze relația. Nu cauta sa îi resuscitezi sentimentele ei pentru tine, ca va trebuii cel mai probabil sa faci asta toata viața ta.(poți sa o faci numai daca ai o viață de aruncat la gunoi)
Daca vrei sa ai o viață normala, ai credință in Dumnezeu, in tine si vei găsi ceea ce cauți. Păstrează optimismul indiferent de rezultate. Bafta