| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, TPU, de câteva zile prietena e distanta fata de mine, nu mi-a răspuns la mesaje câteva zile și azi s-a nimerit sa ne întâlnim la autobuz, s-a așezat lângă mine pe scaun, nu am bagat-o în seama preț de câteva minute după am început sa o abordez. În fine după ce ne-am despărțit, după câteva ore mi-a răspuns la un story pe care îl pusesem ieri. Am mai schimbat noi acolo niște replici prin mesaje, dar ea îmi răspunde sec cu mesaje de genul 'bun' 'da' 'ok', i-as spune ca am observat o schimbare de comportament la dansa și ca ar fi mai mai bine sa-mi zica dacă e ceva ca nu e nimeni copil sau as rămâne indiferent și as lasă-o în banii ei. Chiar nu știu ce varianta sa aleg, în nici un caz nu e varianta potrivita sa încep sa ma smiorcai la dansa ca un maimuțoi. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Dupa tren si femei sa nu alergi niciodata: vin altele.

26 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a constatat ca in lume sunt mai multe femei decat barbati. Alta.

| ANONIM12737 explică (pentru sadrian46):

? Bine's. Mi a plăcut asta

| sadrian46 a răspuns (pentru ANONIM12737):

Adică, să tratezi cu puțin umor, asta ajută.

| carevaescu a răspuns:

Clarifică cu ea să poți lua o decizie pe informații reale, nu pe presupuneri.

| CleanHeart a răspuns:

Prima data discuta cu ea și dacă nu se poate bye

| IonelaIasmina a răspuns:

Salut, draga mea!
Așa am avut și o eu o..situație asemănătoare cu a ta.
De obicei prietenele noastre când fac așa înseamnă că au o problemă în familie(așa a pățit și prietena mea), deci Las-o zile, sapt, luni sau mai mult pana își revine.
Ai sa vezi ca apoi te va contacta ea și își va cere scuze.
Întelege-o!
O să vezi!
Pupici, noapte bună!

| Alex9999999999999999999 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

E cam exagerat sa o lasi luni..adica daca ai ceva daca nici cu iubitu tau nu poti vorbi...

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

E posibil sa fie asta, pentru ca ea a fost abandonata și azi când m-am întâlnit cu ea a mers sa se vadă cu sora ei și chiar asa a fost pentru ca tot odată s-a nimerit sa mergem împreună în același loc si am văzut o cu sora ei

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

Vezi...poate fi asta, deci stai liniștită ca o sa te caute ea.
(Funda te rooog)?

| IonelaIasmina a răspuns (pentru Alex9999999999999999999):

Bn, mna..nu luni dar măcar zile sau sapt.
Am experienta cu astea, credeți ma nu vb aiurea, seara faina!

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

Și cum sa vad dacă e asta? Gen are un 'defect' Ca nu discuta cu mine problemele ei personale.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

Nu știu așteaptă.
Asta poate nu e un defect, poate nu vr sa spună și la alt cineva, asa face și a mea are o problema și nu vb cu mine apoi își cere iertare și îmi spune ce a avut.
Dacă tu ai spus ca ea a fost abandonata, poate are o trauma și tot ce are ea personal nu vr sa spună la alții.
Zic și eu, nu știu.
Am și eu o rugăminte presupun ca ești trecuta de 10 ani, te pot întreba ce dar cumva în privat, eu sunt noua pe TPU și vr sa vb în privat. Putem vb I privat pe acesta platforma cumva, sau nu avem cum.

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

Lasă aici Instagram ul sau ceva prin care te pot contacta ca nu poți sa trimit aici mesaj deoarece sunt utilizator junior.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

Nu am în, scuze
Nu știu ai tiktok, dacă e vb mâine acolo.
Lasa mi contul tău de tt

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

Lasă l tu pe al tău te rog?

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

@.ionela_iasmina

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

Ți am dat follow

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

Cum te cheamă ca nu-mi dau seama ca am mai multe cereri pe tt

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

Cea mai recenta, cea cu câteva minute în urmă.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

Pai...ești băiat?

| ANONIM12737 explică (pentru IonelaIasmina):

Da

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ANONIM12737):

Aa, ok, scuze am crezut ca ești fata.
Iartă ma, scuze de deranj. Avem alta întrebare.
Scuze de deranj!

| antoniaidk a răspuns:

N-are rost sa mai stai după ea și nici sa i acorzi
A doua sansa

| 99290 a răspuns:

Salut
Cum ai scris și tu, nu e nimeni copil de cls a 2-a și dacă considerați că relația nu a fost o joacă, normal și firesc mie mi se pare să comunicați ca doi oameni maturi, lipsiți de obsesii și prejudecăți.
Poate a deranjat-o ceva și a făcut-o să se distanțeze, și ii poți spune că nu ai de unde să știi asta dacă ea nu iți spune.
Dacă nu e deschisă către comunicare, ăsta e modul ei de a pleca, al tău poate fi altul, poți să-i spui că tu nu te poți înstrăina de o persoană de pe o zi pe alta și nici peste noapte să te comporți ca și când nimic n-a fost între voi, ești bucuros pentru ce a fost frumos și în final speri ca fiecare să iși găsească calea potrivită, iar dacă a voastră e aceeași, va fi inevitabil.

| andreearusu522 a răspuns:

Poate are altă prietenă așa că sfatul meu ar fi să o lași și dacă îți mai răspunde la storyuri să îi apreciezi mesajele și atât