| Sasha981 a întrebat:

Prietena mea nu mai vorbeste cu mine. Motivul ei, este ca vrea sa fie singura deoarece a fost dezamagita de cineva. Dar nu ar trebui sa aiba incredere in mine si sa discutam problema? Noi suntem prieteni foarte buni. Ne spunem frate si sora. Dar la felul cum se comporta cu mine parca nici nu ne-am cunoaste. Nu- mi raspunde la mesaje, cand o sun imi da pe ocupat. Imi poate spune cineva ce sa fac?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asa se intampla cand esti dezamagit in viata de cei pe care ii consideri prieteni.
Cand te frigi cu ciorba/sufli si in iaurt.
Lasa-o sa isi revina si poate iti va explica gestul ei.
Daca nu te mai baga in seama, inseamna ca nu te-a considerat chiar "fratele" ei...
O zi bunahappy

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu-i ma da importanta. Daca te va contacta ea bine, daca nu, iarasi bine.Problema multora dintre voi este aceea ca va rezumati doar la faptul de a fi prietenul cel mai bun, dar care, in profunzimea mintii si sufletului vostru o iubiti la nebunie.Succes la agatat?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Ce zici: chiar si cei mai buni prieteni, gandesc si simt intotdeauna la fel? Cum procedezi ca prieten adevarat in cazul in care celalalt simte ca are nevoie de ceva diferit de parerea ta?

| frostxtq a răspuns:

Poate ca nu are nevoie de sfaturile tale si chiar vrea sa fie singura sa gandeasca problema la rece. Las-o putin, da-i timp si eventual trimite-i un mesaj si spune-i ca esti alaturi de ea, daca are nevoie de tine sa te caute.

| e1xtz a răspuns:

S-au ''agitat'' oamenii sa te ajute fara sa inteleaga esenta.Nu mai vrea sa vorbeasca cu tine deoarece ea te vede ca pe un frate, in schimb tu o presionezi, esti indragostit de ea...o vrei ca iubita si s-a saturat.
Daca te ajuta cu ceva desi stiu ca nu, sa stii ca nu esti singurul, si daca nu a fost sa fie pana acum nici nu o sa mai fie.si cu cat vei continua sa pui mai muta presiune pe ea cu atat te va respinge mai tare.

| az123 a răspuns:

Nu poate sa existe prietenie intre baiat si fata, deoarece mai devreme sau mai tirziu cineva va incepe sa aiba sentimente romantice fata de celalat si atunci se incep si "problemele" mai ales daca celalalt nu simte asa.