| Meli2314 a întrebat:

Prietenul meu cel mai bun si-a facut iubita acum vreo luna, si deja si-au zis te iubesc, ceea mi se pare penibil, ca nu se cunosc decat de vreo doua luni. Ce ziceti? Chiar poti iubi un om asa repede?

13 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Iubirea exista inainte de relatie. Prima data iubesti, apoi intri in relatie.

Asta nu inseamna ca asa e si cazul lui. Cati ani are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

rolling on the floor știi cu ele

pentru întrebare: absolut nu

| Meli2314 explică (pentru Plato):

Răspuns utilizator avertizat
| Meli2314 explică (pentru Trăiescin2020):

Nu prea cred ca e aia iubire dupa o luna

| Plato a răspuns (pentru Meli2314):

Atunci nu se poate. Cu siguranta nu e iubire. Sunt doar doi copii ce se prostesc.

| anonimg a răspuns:

Ia intreaba-l: daca ea se se va desparti de el, el o va mai iubi sau va incepe sa gandeasca urat desprea si o va ura?
Acesta este un test la care ar trebui sa se gandeasca fiecare, ca sa vada daca ce este intre ei este dragoste sau doar pasiune. Dragostea este rationala. Dragostea este atunci cand cineva ne uraste dar noi continuam sa il iubim.
Pasiunea este atunci cand incepem sa uram pe acela care odata am tinut la el.

| Lioana a răspuns (pentru anonimg):

Da. Se poate iubi dupa 2 luni de relatie ba chiar mai repede. Poti iubi si fara sa fii in relatie.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da, se poate.
Însă de cele mai multe ori nu e iubire, o doar o îndrăgosteala din naivitate.
Depinde de nivelul de dezvoltare a celor doi.
Iar ție ți-e ciudă pentru că nu îți mai oferă aceeași atenție probabil și aia contează mai mult, așa sunteți majoritatea (oamenilor) invidioși pe fericirea altora.

| Andreeush a răspuns:

E treaba lor dacă se iubesc sau nu.
Te afectează cu ceva?

| darrio2007 a răspuns:

Ei cred ca este iubire dar incă nu stiu ce inseamna cu adevarat, la varsta lor.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Esti geloasă.

| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca tu o dai in penibilitate mai mult ca ei, vad ca nu ai ce face cu viata ta si iti cam vezi de a lor!
Daca te-ar intreba cineva care e diferenta intre iubire si atractie nu cred ca ai stii sa raspunzi...