| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Credeti ca, dupa sex(adica dupa ce as face-o cu prietenul meu), relatia ar merge spre bine? Adica daca o fac cu el, e posibil sa ajunga sa tina mai mult la mine? Eu am aproape 16ani(fara 4 lunibig grin) si sunt virgina.

El nu mi-a propus asta pana acum. Decat intr-o seara m-a intrebat daca mai sunt virgina si nimic mai mult. Suntem impreuna de o luna jumate, iar el are 20 de ani. Am luat totul destul de repede, adica deja l-am dus la mama sa-l cunoascahee hee.

Un amic de-al meu(de 25 de ani) mi-a spus ca prietenul meu ma va iubi mai mult dupa ce as face-o cu el, pentru ca el asa a facut cu prietena lui(care a facut-o cu el dupa 3 luni si acum mi-a zis ca o iubeste enorm, mai mult decat inainte de sex, el fiind primul din viata ei). Tipul nu ar avea interes sa ma minta(cred eu) pentru ca m-a mai ajutat cu niste sfaturi foarte bune si in trecut si niic nu-l cunoaste pe prietenul meu(de fapt nici pe mine nu ma cunoaste personal, doar de pe mess m-a mai ajutat cu sfaturi)

Nu am ajuns inca la declaratii gen,, te iubesc" si planuri de viitor. Adica nu am vrut sa fac greseala de am facut-o cu un baiat inaintea lui care a profitat ca stia ca-l iubesc. Si, de fapt, tin la el, dar nu pot spune ca il iubesc enorm. Noi ne vedem aproape zilnic.

Si o a doua intrebare: E ok sa-l las sa-mi puna mana pe fund, pe sani? Adica nu ma deranjeaza, chiar imi face placere asta. Am facut un fel de petting(adica eram imbracati, dar a ajuns cu mana prin pantalonii mei, si eu la el al felbig grin). Ne-am simtit foarte bine amandoi. Si mai mimam(adica nu stiu cum sa explic... isi lipeste zona intima de-a mea etc). Sper cas intelegeti. Deci e ok sa facem asta? Cat timp nu e nimic mai mult...

Nu vreau neaparat sa-mi incep viata sexuala, dar nu zic ca nu as face-o. Adica nu pentru a ma iubi mai mult etc. Asta era doar o curiozitate.

Dau funda la cel mai detailat raspuns si va rog fara mistouri(mai bine nu-mi raspundeti) la ambele intrebari. Multumesc mult!:*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mama ta este de acord? Fiindca stii ca pe ea va cadea corvoada de a te duce o data la 6 luni la ginecolog si ati plati toate consultatiile si analizele, plus a te tine de mana daca se ajunge la colposcopii, biopsii si alte chestii normale in viata unei femei care isis incepe viata sexuala inainte de 17 ani si jumatate.
In general, barbatii adevarati nu-si iubesc partenerele mai mult dupa sex. Fiindca ei le iubesc pentru ceea ce sunt ele ca femei, nu pentru o gaura. Prietenul de care zici este un pusti complexat (in ciuda varstei), indragostit mai mult de sex decat de actuala lui partenera. Ma indoiesc ca relatia lor va dura cu adevarat, indragosteala asta de dipa sex nu tine mai multe de 8-10-12 luni. Si dupa aceea, depinde. Daca va reusi sa se indragosteasca de femeia intreaga de la langa el, va fi bine. Daca nu va reusi, se va termina si gata.

| bluesky a răspuns:

Nu te va iubi mai mult. poate te va si parasi pentru ca asta e scopul barbailor in lumea asta. esti inca mult prea mica pentru sex iar el e destul de mare. tu ai zis ca prietenul ala ti-a spus ca inca o mai iubeste enorm pe fosta, deci inseamna ca pe tine nu te iubeste, are doar nevoie de sex, sa se satisfaca pe el.

nu fa sex cu el, vei regreta!

| Spinoasa a răspuns:

Eu cred ca daca esti sigura ca il iubesti sa o faci, eu iti spun sincer dupa un an de relatie nici acum nu sunt sigura ca vreau sa fac asta, si eu tot 16 ambig grin, asteapta, nu te grabi! s-ar putea sa iti para raulaughing chestia cu pusul mainii pe fund si sanii. mie la inceput mi-se parea :O, dar acum mi-se pare ceva de acceptat dupa 1 anhappy! Eu cred ca daca o sa te culci cu el atat de devreme poate sa te subestimeze ca ai cedat atat de repede. Te-ai gandit ca poate prietenul lui l-a pus sa iti spuna toata alea ca te va iubi mai mult daca te culci cu el pentru a te influenta?

| Anakatsu a răspuns:

Gandeste-te ca te vei simtii foarte bine si dupa spusele tale si el isi doreste o relatie de lunga durata deci...

acest pas poate sa il convinga ca tu il iubesti cu adevarat