| Miranda_8079 a întrebat:

Prietenul meu se poarta cam ciudat de la un timp de vreme, el se indoieste de mine spune ca eu il insel, sunt niste baieti la mine la scoala care inventeaza o multime de lucruri care mie nici prin cap nu mi-ar trece sa le fac.
prietenul meu zice ca nu ii crede pe ei, dar se poarta cam ciudat, el mereu imi trimitea mesaj inainte sa se culce sau cand eram la scoala, de 1-2 saptamani tot zice ca adorme si de asta nu imi mai trimite mesaje nu vad dc ar adormi nu face nimic toata ziua, dar si cand sunt eu la scola doarme?
Ma deranjeaza foarte tare lucrurile astea daca nu ar avea credit l-as intelege dar asa? observ ca mai mult vorbeste cu prietenii lui decat cu mine.
Are niste prieteni foarte enervanti, unul dintre ei il suna de 10 ori pe zi sa ii spuna ce buncaiune a mai trecut prin fata lui.Baiatu e cel putin scrantit Am zis sa nu ma infoi eu la el, sa il las pe prietenul meu sa discute cu el, sunt amici si nu ar fi bine sa ma bag eu.
prieteneu meu i-a spus ca nu il intereseaza fetele despre care ii povesteste, dar tipu asta tot continua sa il sune acum a invatat il intreaba :
amicul disperat:salut, ai treaba?
prietenul meu :da!
daca zice prietenu meu ca are treaba ala stie ca e cu mine si inchide telefonul.
Mi s-a urat de relatia asta ma simt ciudat ma simt greu, ma plictiseste ingrozitor si ma enerveaza si mai tare purtarea lui de curand.
Daca ii spun ca nu vreau sa mai fim impreuna vine se milogeste, spune ca ii pare rau ca nu mai face ca se schimba, i-am acordat destule sanse si asta pentru ca imi pare rau de el si pentru ca il iubesc dar mai bine fara iubire si libera si sa ma simt bine in pielea mea sa nu stau cu gandu la el ca unde o fi cu cine o fi dc nu imi da msg.
Vreau sa stiu care e parerea voastra pentru ca eu sunt exagerat de geloasa, si as vrea sa stiu parerea celor din exterior care nu ne cunosc si nu tin cu nici unul dintre noi

4 răspunsuri:
| simmy_8381 a răspuns:

Asa cum zicea si Dreamer, comunicarea este caracteristica fundamentala in orice domeniu, mai ales in astfel de relatii. Uite, fa un exercitiu pe care eu si prietenul meul l-am facut happy. Luati cate o foaie de hartie, un pix, scrie ce iti place la el si ce te deranjeaza. La fel si el despre tine. La final analizati listele, vorbiti despre ceea ce ati scris si hotarati ce faceti in continuare, ce puteti schimba sau ce acceptati asa cum este. Multa bafta si sper sa gasesti solutia perfecta.

| Dreamer a răspuns:

Nu este vina ta ca esti geloasa, stai linistita. Normal intr-o relatie, daca exista iubire adevarata, nu dai motive de gelozie celuilalt partener. Greseste si el foarte mult ca te menajeaza, gresesti si tu ca dai senzatia ( cel putin mie) ca esti posesiva... cel mai bine ar fi sa aveti o discutie fata in fata doar voi doi unde sa va spuneti tot ce aveti pe suflet si sa incercati sa reparati ce se poate...desi daca stau bine sa ma gandesc mai exista o regula in dragoste in afara de cea enumerata mai sus, si anume,, Cand iubesti nu faci compromisuri''! Succes!

| PinkTerror a răspuns:

Uite kido in primul rand fara incredere o relatie e greu de dus oricum asa ca din ce zici aici te astepta o viata grea de aici inainte. tu zici ca il iubesti dar ca nu mai poti cu relatia asta atunci fa o lista in capul tau bune si rele. dupa ce ai lista asta vezi care atarna mai greu. iar un tip care se milogeste... nu merita sa fie bagat in seama. trebuie sa il lasi sa mai creasca pentru ca probabil nu are maturitatea necesara sa faca fata unei relatii serioase. in leg cu telu ai incercat sa ii zici lucruri de genul: "macar cand esti cu mine nu ii mai raspunde tipului ala?"

oricum asculta de tine si vezi ce ai regreta mai mult sa nu mai fii cu el sau sa fii cu el? mult noroc in viitor. si Have Fun

| nikitaaramona a răspuns:

Prietenul tau sa ma caute la id-ul nikitaa_ramona si ii bag eu mintile-n cap!