| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa ne despartim pe motiv ca, dupa 3 luni de relatie, se simte "obosit". Ce ar trebui sa inteleg eu din asta?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca nu va potriviti.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai eu cred ca nu ii prea convine relatia cu tine.Cauta alt baiat care s-a te iubeasca si care sa nu isi gaseasca scuzewinking Daca el asta a ales lasa-l in pace.happy

regis
| regis a răspuns:

Ca esti obositoare pentru el si daca in numai trei luni l-ai adus in starea asta puteti avea o viata fericita impreuna. Dar scurta, pentru ca el nu va supravietui mult.

| DenissaDeea a răspuns:

Ca nu ii place relatia cu tine, nu ii face placere relatia voastra, sau nu ii place de tine, sau e indragostit de altcineva si nu vrea sa iti spuna in fata sa nu te raneasca, si atunci oricare ar fi motivul,, obosit'' ar putea fi un pretest mai usor de justificat si de inteles mai simplu.

auran
| auran a răspuns:

Pai daca din intamplare ati facut sex, probabil si-a atins scopul (si atunci este obosit si plictisit - motiv ca sa fuga de tine)

| bunica a răspuns:

Nu te iubeste sigur.in dragoste nu exista"ma simt obosit" sa-i fie rusine.

| DiMoDi a răspuns:

Pfff! Lasă-l mamă să se hodinească şi găseşte-ţi altul mai puţin "extenuat"!

| anonim a răspuns:

Probabil ca a luat cea mai inteligenta decizie in ultimii lui ani.big grinpoate chiar l-ai obosit!tongue

| andi a răspuns:

Dar precizeaza cu ce l-ai obosit! cum dupa doar 3 luni sa se simta obosit? sufleteste? fizic? psihic? eu cred ca s-a saturat de relatie si cauta o scapare, dar putea sa gaseasca un motiv mai " k-lumea"

| oooooooo a răspuns:

Nici macar nu are rost sa te mai intrebi de ce vrea sa va despartiti.nu te mai chinui sa intelegi. el nu vrea sa continue relatia, asta e clar, cu toate ca probabil nu are un motiv intemeiat.
mergi mai departe, cauta pe altcineva. oricum nu cred ca in 3 luni de zile tu ai ajuns sa il iubesti, ca acum sa suferi si sa plangi.considera ca el e "ziua de ieri", a trecut!

| loredanarotariu a răspuns:

Cel mai probabil inseamna ca din diverse motive nu se simt comfortabil in relatia cu tine. Pentru a iubi e nevoie de liniste.

| simpluEu. a răspuns:

Nu mai vrea sa fie cu tine ...asta trebuie sa intelegi... a gasit pe alta...priveste adevarul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O scuza pentru despartire. Nu insista sa dea explicatii, s-ar putea sa nu stie exact nici el ce inseamna, dar a fost o exprimare "eleganta" pentru a-ti spune ca relatia s-a incheiat. Si daca ar trebui sa "traduca" ce inseamna oboseala s-ar putea sa te simti mult mai lezata decat crezi. Nu inseamna neaparat ca esti vinovata, ci doar..."s-a terminat"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Obosit dupa 3 luni? Pai sunt altii care au 50 ani de casnicie si n-o sa-ti spuna ca au obosit.Trebuie sa intelegi ca s-a terminat relatia.