| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am o relatie de 3 luni si de curand prietenul meu mi-a spus ca simte ca relatia noastra nu mai functioneaza si ca vrea sa ne despartim! Am vorbit dar mi-a raspuns la fel
Ce sa fac? Eu nu vreau sa ne despartim

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 intreaba-l motivele de ce s-a plictisit, de ce numai merge relatia voastra din oerspectiva lui.
2 vezi cum puteti rezolva nemultumirea lui.
3 cere-i sa fie sincer daca are o noua relatie sau place pe altcineva.
4 nu-l critica, judeca, nu-i reprosa daca este asa( gandeste-te ca se poate intampla oricui intr-o relatie sa placa pe altcineva. Ar putea sa ti se intample chiar tie). Cel mai frumos ar fi sa ramaneti prieteni si in conjunctura amiabila.
Sa nu uiti ca nu e bine sa tii pe cineva langa tine:" dragoste cu sila nu se poate!" Fii tare si discuta cu calm situatia voastra. Uneori realitatea momentului poate fi aspra dar in viitor o sa fii multumita si o sa vezi lucrurile altfel. Succes.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-are rost sa insisti nu aveti familie sa cresteti un copil, va vedeti fiecare de ale voastre

| MissKattyBlack a răspuns:

Sigur s-a plictisit de aceasta relatie si poate el vrea altceva. demonstreaza-i ca nu e deloc asa! Arata-i ca-i va parea rau daca va despartiti si ca alta ca tine nu va mai gasi

| calarasanu a răspuns:

Prea putine detalii ca sa dam un sfat pertinent, vezi ce nu ii place, si vezi ce se intampla. In nici un caz nu zic "fa orice iti cere el". Pur si simplu vezi ce nu ii place. Acum, daca nu merge, nu merge...

| Andreea10203040 a răspuns:

Daca el nu te mai vrea renunta la el, poate are pe altcineva.