| anonimmisterios a întrebat:

Am o problema mare de tot. Deci, de vreo doua luni vorbesc cu o fata de care m-am atasat foarte tare.I-am spus lucrul asta si ea mi-a spus ca simte acelasi lucru pentru mine doar ca nu vrea o relatie pentru ca ii este frica ca la un momentat dat o sa ne despartim si o sa stricam tot...Intre timp ea si-a gasit prieten, dar vrea sa vorbesc in continuare cu ea, pentru ca zice ca tine la mine si ca are mai multa incredere in mine decat in prietenul ei(Asta nu inteleg, de ce a ales sa fie cu el si nu cu mine daca a spus lucrurile astea?). Intrebarea mea este: Ce sa fac? Tin foarte mult la ea si stiu ca daca o sa-i spun ca nu vreau sa mai vorbesc cu ea o sa sufere destul de mult si nu vreau asta.In schimb daca continui sa vorbesc cu ea mi-e greu sa ma comport ca inainte si sa imi sterg din cap acea "speranta" ca o sa fim impreuna candva.( Am pus intrebarea si aici pentru ca, cred ca e mai potrivita categoria asta).

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eu as face simplu.Un singur lucru Ea te-a mintit pe fata pe tine, nu vrea o relatie cu tine cu alte cuvinte.Nu a stiu sa iti spuna. Sa sufar eu pentru ea? Apai firar mama ei sa fie, plang 2 saptamani in continuu, dar pai daca a mea nu poate fi, apai (sa ma calmez laughing)) ) Asa, ma razbun, o lovesc unde o doare.Vine cu vrajeala din asta ieftina la tine? Spune-i frumos, numai ma cauta, nu imi plac vrajelile ieftine.Nu te pun sa alegi intre mine si el, deja ai ales singura.Si cam atat ii zici, dar depinde, daca vrei sa te torturezi singur, ca sa vezi cata atentie ii acorda la impaiatul ala si tu sa fierbi ca un ibric la foc incins in suc propriu, e algerea ta.Colac peste pupaza sa fie si ala vreun gelos cu draci, ca mai mai sa va luati unu de gatu altuia.Du-te fratioase si cauta alta.PE asta lasa-o sa se dea cu capu de pereti,si sa te sune cand o da de greu ca sa ii poti scoate ochii frumos,cum le fac eu happy Am impresia ca nu ai 'oo' (oualele) la tine? Sunt cumva la ea? laughing(scuze,nu am putut sa ma abtin blushing ) Oricum,fa cum te-am invatat,jeleste bine cateva zile,golestete de lacrimi de frustrare si de tensiune, apoi planuieste razbunarea, cum sa te joci cu psihicul ei, fa-o geloasa, fi ocupat cu alte fete happy Vezi daca ii place devilApoi vei vedea daca te iubestelaughingcu adevarat.

| anonimmisterios explică (pentru Liviu):

Am incercat si treaba cu "alte fete" si am observat ca nu-i place deloc chestia asta.

| Liviu a răspuns (pentru anonimmisterios):

Dai bataie pana o nenorocesti de cap. Uita-te la ea, zambeste-i ca si cand totul ar fi normal.Ca si cand ai fi fericit.Si daca te intreaba ' ce ai de esti fericit' Spune-i ca esti fericit, ca e si ea fericita laughing Si o dai gata.

7 răspunsuri:
| MegamortX a răspuns:

Nu fi preșul pe care-și șterge ea picioarele.
Dacă acum îți e greu, mai târziu o să devină insuportabil.

| Futhakari a răspuns:

Frate daca nu ai observat ia vrea mai multa atentie de la 2 persoane, mie mi se pare o aberare ca a spus ia ( ca i frica ca la un moment o sa ne despartim ) nici nu ati avut o relatie si ea stie deja ce se intampla.Dai paci la fata asta man o sa vezi ca se foloseste de tine si daca are pe cineva cu atat mai bine lasa sa asi mance ell bani si nervi cu ea, tu stai linistit si gasesteti alta.

| d33adhya88 a răspuns:

Ar fi frumos sa vorbesti in continuare cu ea. Si eu sunt in situatia prietenei tale si iti spun sincer ca chiar as suferi daca prietenul meu nu ar mai vorbi cu mine pentru ca sunt atasata de el. Si stiu povestea aia :Intr-o zi prietenia se intalneste cu dragostea, fiecare se prezinta. Apoi dragostea intreaba prietenia: "Daca exist eu, tu ce rost mai ai? Prietenia raspunde: "eu las un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima...". Si daca te lasa inima iti poti face si tu o prietena si daca ea iti povesteste de iubitul ei ii povestesti si tu ei. Si asa vezi daca chiar tine la tine ca iubit si nu ca prieten.

| Mahna a răspuns:

Si eu ma aflu intr-o situatie asemanatoare. Dupa ce m-a refuzat intr-un fel asemanator cu al tau, am incercat sa nu mai vorbesc cu ea dar nu am reusit. Suntem prea apropiati. Si desi are prieten, in mine are o incredere mare si vorbim orice. Eu incep sa ma obisnuiesc cu gandul ca nu vom fi vreodata impreuna..Asta e, ce poti face?

| amyyk a răspuns:

Ar trebui sa iti para bine ca are mai multa incredere in tine decat in prietenul ei.Trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca veti ramane prieteni chiar daca va veti desparti dupa un timp. Daca tineti unul la altul e pacat sa nu fiti impreuna. Explica-i ca tu ti la ea si ca nu poti sa asculti cum iti povesteste ce face cu alt tip pentru ca astfel te face sa suferi. O sa isi dea seama dupa un timp ca ii este greu fara tine si ca vrea sa fiti impreuna.