| pumpkinky a întrebat:

Pt cei care ati vazut serialul Lucifer, slabiciunea lui este Chloe(detectiva)
Ea i-l schimba pe el foarte mult,
Daca in viata reala un partener devine slabiciunea celuilalt,cum ati face fata acelei slabiciuni care practic iti da niste sentimente de frica,de faptul ca nu mai detii controlul absolut asupra ta, te simti conditionat de celalalt intr-un fel sau altul.
Cum facem fata slabiciunilor mai exact?

happy Sper ca am pus aceasta intrebare la categoria care trebuie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am vazut serialul, dar toti avem slabiciuni. In fata oamenilor pe care nu ii cunosc m-am invatat sa ma ascund oarecum din teama de a nu fi atacata fix acolo unde ma doare. Oamenii dragi imi stiu de la cele mai forte puncte pana la cele mai slabe. Un om e ceea ce trebuie si te iubeste atunci cand iti cunoaste slabiciunile si vulnerabilitatile, dar nu profita de ele si nu le foloseste ca arme impotriva ta.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu faci față. Ți le accepți că fac parte din tine.

| IdNo a răspuns (pentru T0T):

Cred ca trebuie sa scapi de ele in primul rand

| Superfata87 a răspuns:

In prim rând trebuie să ști dc te face așa și pentru fiecare situație este diferita, la mine când este vorba de frica incerc sa mă împing că sa nu fiu asa, adică fa opusul acelui lucru, de exemplu: cand îți e frica in întuneric încearcă să o faci o parte din tine ca și cum nu îți e frica și gândește-te că tu obți puterea și nimeni nu o poate lua de la tine. (Stiu sunt oribila la explicat :/ ).