| Smile_8528 a întrebat:

Pt inceput vreau sa va rog sa nu lasati comentarii daca vreti sa ma jigniti sau nu intelegeti problema mea.Simt ca innebunesc! Mama mea e in America de 5 ani(sunt fata dar dupa divort am ramas la tatal meu pentru ca ea nu m-a vrut)si nu am simtit ca imi lipseste pana acum(acum am 12 ani). Lipsa ei e ca un pumn in stomac.Am sters tot de pe calculator ce era cu ea si am aruncat toate pozele cum m-a sfatuit cineva la o intrebare anterioara dar nu ma simt deloc mai bine. M-am saturat sa zambesc de fata cu ceilalti si cand ma intorc la singuratate sa plang.Nu mai am nici pofta de mancare.Prefer sa scuip mancarea intr-un servetel cand tata nu se uita.Nu mai vreau viata asta! Femeia asta mi-a distrus toata viata.Nici nu merita sa ii spun mama. Mi-a spus ca am fost o greseala.Nu o fac intentionat dar cateodata vreau sa mor.Stiu ca pacatuiesc spunand asta dar cand plang vreau doar sa se termine. Tatal meu mi-a spus ca ma da la orfelinat daca banii nu se strang pentru ca nu ma mai poate creste.Stiu ca a spus la nervi dar, pe mine m-a durut.Simt ca nu ma iubeste nimeni.Nu pot avea incredere in nici un prieten.Toti sunt falsi.Trebuie sa tin in mine.Si e greu, foarte greu.Va rog din inima sa ma sfatuiti cumva.Nu vreau sa imi petrec viata plangand.Nu vreau sa se rezolve in timp. M-am saturat! VREAU SA SE TERMINE ACUM COSMARUL ASTA!

8 răspunsuri:
| ricky a răspuns:

De terminat nu o sa se termine asa, nu o lua ca pe o descurajare... nu incerca sa uiti pentru. ca nu o sa reusesti, mai bine ai incerca sa o gasesti chiar daca poate-n constientul tau o urasti Cel mai bine iti face sa te descarci pe ea, sa-i spui ce simti pentru ea De uitat nu o s-o uiti nici o data decat ca peste ani nu o sa te mai dernajeze dar de uitat nu o sa o uiti, incearca sa o contactezi si sa te descarci, o sa fi mult mai impacata... si nu te mai feri sa spui adevaru nici o data la cineva pentru ca daca incerci sa ascunzi ceva va ramane in tine si te va macina, gandeste-te la ce am scris mai sus, sper sa te ajute, ai grija pe viitor papahappy

| gabri05 a răspuns:

Pt anii tai cred ca ar fi bine ca in orice situatie de acum inainte, oriunde, oricand atunci cand mai vorbesti cu cineva sa spui exact ceea ce simti, sa NU incerci sa faci altora pe plac, nu zambi daca nu vrei, nu face lucruri impotriva vointei tale.
Un alt lucru ar mai fi sa iti faci prieteni (unul sau doi, dar sa fie buni) cu care sa poti vorbi Orice in mod Deschis.
Incepand sa apreciezi lucrurile din jur (oricat de mic ar fi acel lucru important e sentimentul) si bucurandu-le de ele, vei scurta la maxim perioada neagra prin care zici ca treci.

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Poti sa iti faci un prieten sau o prietena sa te descarci sa i spui totul! Nu te descuraja! Du-te inainte! nu trebuie sa spui STop vietii! Asta nu e o cale de a rezolva problemele! Incearka sa uiti de toate astea!

Spune-i tatalui tau ce simti cu adevarat poate o sa te inteleaga...

Sper sa treci de astasad

| denisa_7520 a răspuns:

Suno pe mama ta sunt sigura ca si ea sufera! poate pe tine teo facut cu alt barbat pe care nu mai vrea sal vada sau poate zice asta certurilor cu tatal tau.SUNO sunt sigura ca si ea sufera! orice mama tine macar un pic la copilulul ei! suno si spune-i ca ti dor de ea ca o iubesti si ca nu mai rezisti de dor si ca vrei so vezi! spune-i ce simti, ceti spune inima (de bine)!

| ChErEsAlOvE a răspuns:

Buna am auzitproblema ta! Si cred ca e unduesatoare asculta si eu ma cam supar cand mama spune cate ceva care ma jigneste sau reneste dar tine capul sus nu ca nu e bine sa plangi dar inceteaza viata e scurta si oricum se va termina cu timpul las-o sa-si faca datoria si sfatul meu este ca dca ai nevoie de un brat pe care sa lacrimezi intra pe computer si nu uita sunt sigura ca nimeni nu te va jigni cca oricum nau voie!
Si sfatul meu cel de-al doilea zambeste si nu tine in tine si spune-le prietenelor tale sa te asculte cu atentie cand vorbesti si nu-ti fa griji tatal tau te iubeste si nu sar injosi asa incat sa te deie la orfelinat si tu fi o fata zambereata!
nu mai pune avaatre triste ca nu ajuta!
pune acesta exemplu:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sper ca te-am ajutat cu sfaturile mele si dac mai ai nevoie de alte sfaturi uite id meu de mess:carmen_floricica
si nu ma intereseaza dac se vor pune si alti in lista mea pe mine ma intereseaza sa te ajut pe tine!:)

| skumyk a răspuns:

Buna,imi pare rau pentru tine sa stii... poti face oerce sa sergi din calulator dar durerea pe cre o ai ai so simnti mereute iubeste si mama ta sa nu spui asat indifernt de cum e ea, ca e buna ca e rea tu o ai, alti si ar dori sa o aiba.cu timpul o sa intelegi de ce ti sp toate astae acum inca esti mica, dar it spun ca nu merita iubeste ti tatal.nu stiu incerca sa mergi la biserci si sa ai un duhovnic un parinte care te poate ajuta cu adeverat, incerca sa ti indrepti calea spre Dumnzeu, numai el te poate ajuata si iti poate lumina mintea...sa ai grija de tine

| Allynka a răspuns:

Ar trebui pentru inceput sa-ti gasesti un prieten sau prietena karuia i-ai putea spune tot asta!

| Allynka a răspuns:

Gaseste-ti un prieten...