| anonim_4396 a întrebat:

Recent m-am despartit de iubitul meu, am stat cu el 2 ani si 7 luni! Si vreau sa-l iubit, dar nu stiu cum! Nu vreau sa stau cu alt baiat ca sa-l pot uita! Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat o sa iti fie forte greu sa-l uiti. dar sunt convinsa ca ai prieteni care o sa te sustina si o sa te inteleaga. poate n-a fost sa fie cine stie poate maine dai peste dragostea ta adevaratabig grin

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Lasă timpul să vindece rănile. Cu cât relaţia a fost mai lungă, cu atât suferinţa este mai mare. Nu poţi fugi în braţele altuia pentru a-l uita pe fostul.Ar însemna să îţi faci şi mai mult rău.

O zi frumoasă!

| bogdan3vl a răspuns:

Eu zic sa nu te arunci asa de tare sa te imprietenesti cu risicine poate o sa ai iar vreo surpriza eu zic sa ai rabdare cauti mai bine sa il cunosti mai bine vezi cum se comporta ce are de gand sa realizeze in viata sa ii deveniti usor amici si dupa ce ii cunosti si parinti si vezi ca e o familie calumea atunci te imprietenesti calumea cu el adica sa fiti impreuna
funda pls sa nu uiti de ea daca mai ai nevoie de ajutor poti ma mai intrebi pe privat

| Simpatic a răspuns:

Ai vrut sa zici "vreau sa-l uit" in loc de |vreau sa-l iubit".Pai depinde de tine in primul rand, timpul te ajuta sa treci peste, pur si simplu nu te mai gandi la el si peste ceva timp vei uita.E o mare vorba ochii care nu se vad se uita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura soluție e TIMPUL.