| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am dat seama de o chestie. Si pare destul de psihologica asa ca m-am gandit sa o imparatasesc.

Am realizat ca de fiecare data in viata mea cand mi-a placut in mod romantic de cineva... nu am vrut să fiu cu acea persoana, ci am vrut să FIU acea persoana.

Cumva iubeam atat de mult cine sunt ei, incat mi-as fi dorit sa traiesc in identitatea lor. Sa ii am "permanent" pentru ca ei sunt eu.

Are vreun sens? Sau e doar o ciudatenie de-a mea?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Știu ce spui.Partea nașpa e ca o data ce pățești asta, devii dependent cumva de acea persoana și ai și tendința involuntara ori de ai controla viata, ori de a face tu orce vrea sau face acea persoana pentru a te contopii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furtul acesta de indentiate este normal sau copierea, face parte totuși din aceasta iubire, inseamna ca apreciezi persoana respectiva si e ceva instinctual la tine pentru ca nu prea poți evita aceasta chestiune, însă încearcă totuși sa te conectezi cu acea persoana pentru a simți vibrația și caldura emotionala pe care o degaja acea persoana și lasa-te dus/a de val pentru ca pana la urma numai asa te poți îndrăgosti cu adevărat de acea persoana și sa scapi cumva de acest lucru care îți oprește împlinirea sufleteasca

| AndreaDanci a răspuns:

Adica ii admirai si voiai sa te identifici cu ce sunt pentru a fi si tu la randul tau admirat de cineva asa? Cred ca are sens ce spui. Daca iti place un om si il admiri, normal faci asta pentru ca are ceva ce poate tu nu ai sau apreciezi mult si daca ai o parere buna despre ei, probabil crezi ca sunt placuti in general, deci daca ai fi ca ei ai avea si tu parte de o admiratie asemanatoare

Poate e un semn ca ar trebui sa te accepti si iubesti pe tine asa cum esti.

| deaconescud4arya a răspuns:

Buna,da are sens, practic iti place caracterul lor, cum se comportă in societate, au diferite expesii faciale față de altcineva, au" acel ceva"

PS:esti ingostit de felul lor de a fi
Sper ca ti am fost de folos?

| RaulȘerban a răspuns:

Mamă! Da nu puteai și tu să te gândești la asta la 7 dimineață? Cum mai dorm eu acum? Temă de gândire.