| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare.
Vreau răspunsuri sincere.
Mă uitam zilele astea la un film și cel din film era adoptat.

Așa că m-am întrebat dacă sunt și eu.

In certificatul de naștere trebuia în loc de x sa fie alt nume.

Numele care scrie pe certificat sunt fix părinții pe care îi am acum.
Daca eram adoptat trebuia să fiu mai scund fata de ei și de sora mea și de fratile meu.
La noi in fam toți suntem înalți 1.75/185 eu de asemenea am 190.
Și dacă eram adoptat nu semănăm cu nimeni din familie
( mi s-a zis de multe ori că semăn cu fratele/sora

Concluzia este că nu sunt adoptat am dreptate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cei care adopta copii, sunt in general cei care nu pot face copii.
Dar nu-i cazul la tine, odata ce ai frati si surori.

10 răspunsuri:
| MaAarYa a răspuns:

In certificatul de nastere ramane numele parintilor biologici chiar daca erai adoptat.

| Demidol a răspuns:

Nu esti adoptat. Ai dreptate.

| Anuket a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Genele se mostenesc nu numai de la parinti ci si de la bunici si strabunici daca ai avut vreun bunic sau strabunic inalt asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are legatura, maicamea si taicameu sunt scunzi pe langa mine
Si eu nu seaman cu niciunu la personalitate doar fizic seaman cu maicamea

| Bizon95 a răspuns (pentru Violleta2022):

Chestia asta cu adoptat-ul ma amuza din cauza ca am un prieten care e asa de inalt ca se apleaca putin si se uita perpedicular de sus la cararea din parul tatalui, mamei si surorii mai mici, deci ala e ori adoptat ori tata e din vecini, nu? rolling on the floor
(si toata familia sunt adulti, adica nu mai are nimeni nimic de crescut in inaltime)

asa ca, frumos ca ii impaci constiinta, dar, eu carcotas big grin

ce se intampla daca ai frati si surori mai mici, asa ca poate, pana sa te adopte pe tine au incercat si nu au reusit, asa ca au adoptat, iar apoi... au reusit big grin
am auzit de asa ceva tongue

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bizon95):

Mai, te mananca spinarea? rolling on the floor
Vrei sa bagi spaima in baiat?
Da-i pace, ca abia am reusit sa-l linistesc, ca nu-i adoptat.

Acum vreo 10 ani, citisem un articol care spunea ca al 3-lea copil intr-o familie, are sanse de aproape 50% sa nu fie facut cu acelasi barbat. Ma rog, daca stau si ma gandesc... orice este posibil, ca se mai satura si femeia de acelasi barbat la pat si dupa 2 copii, isi face un amant happy

| Bizon95 a răspuns (pentru Violleta2022):

rolling on the floor
tare!

| sofisis a răspuns:

Aspectul fizic nu este un reper. Mostenim de la stra-stra-stra bunici gene asa ca nu are nici o relevanta daca nu semanam musai cu restul familiei. Si chiar daca semanam, iar nu are relevanta.
În cazul adopției, se întocmește un nou act de naștere in care sunt trecuti parintii legali...deci si daca ai fi adoptat, tot parintii astia de acum ar fi in certificatul de nastere.
Oricum, nu cred ca ai temei sa crezi ca esti adoptat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti obsedat si daca ar fi sa fie asa daca te iubeste, te respecta ce mai conteaza. aceleasi intrebari pe pui de 100 de ori.