| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum aflu daca sunt infiat? Am 17 ani si ma gandesc daca sunt sau nu, mi-am intrebat parintii si au zis ca nu, nu am auzit niciodata sa fiu de la rude sau verisori, doar ca mi-am pus intrebarea asta. Pe certificat nu scrie nimic la mentiuni, la parinti sunt pusi ei, doar ca certificatul de nastere a fost eliberat dupa 4 zile si singura faza e ca nu am poza cu mine cand eram bebelus. Am de cand mi-au luat motul in sus, nimic pana in mot.Ei ma iubesc ft mult imi iau de toate, am unele trasaturi care seman cu mama, gen nasul si spatele mai lat dar nu stiu ce sa zic.Cum as putea fi sigur 100%?

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Certificatele de nastere nu se emit in ziua nasterii, ci la câteva zile după. Un dosar de adopție nu se finalizează in patru zile, deci este exclusa varianta înfierii.

| anonimg a răspuns:

Nici Cain si nici Abel n-au avut poze la nastere. Nici macar acte. Nici macar nu si-au facut teste adn. Dar ei au fost adusi cu barza? Nicidecum.
Nu stiu la ce teferi cand spui ca ai "q7"; ce inseamna aceasta?
Certificatul de nastere nu se elibereaza in ziua nasterii, ci la cateva zile dupa aceea. (Exemplu: https://www.baiamare.ro/......e-nastere/ )

| cfrtobias a răspuns (pentru anonimg):

Poate ii place audi sau se grabea sa scrie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonimg):

Da, nici Adam si Eva nu au poze de la facere, dar uite cate milioane inca cred povestea aia. De ce nu si-ar crede el parintii, asta ma depaseste complet...

| Catrice a răspuns:

Tu vrei certificatul de naștere sa fie eliberat la 10 secunde după ce ai ieșit sau cu câteva ore înainte? rolling on the floor
Eu ce sa mai spun ca am certificatul făcut după 30 de zile...

| Sofer a răspuns:

Hai mai frate laughing) daca erai in fiat aveai alt nume nu?

| FaraNumePls a răspuns:

Astea sunt teorii conspirationale rolling on the floor nici eu n am poze dar stiu ca n am fost infiat. Certificatul se face in primele zile asa ca e ok. Daca semeni cu ei inseamna ca nu semeni degeaba rolling on the floor doar... stai calm

| venividivici2017 a răspuns:

Eu zic sa faci ADN-ul la poza in care apari, ca un bebelus iar apoi ADN-ul tau, sa vezi daca corespundwinking

| relativsausigur a răspuns:

Si eu am ajuns sa banuiesc asta, si pe buna dreptate, unele chestii nelegandu-se intre ele, nu seman cu ei, nu exista nici o poza cu mine pana la varsta de un an, 2, nici cu maicamea gravida, nici de la botez, de la nimic.
La care se mai adauga si comportamentul denaturat al acestei familii.
Fiind minor nu stiu daca poti afla inca informatii de genul, poti incerca, dar cand implinesti 18 ani, poti sa mergi la protectia copilului, sa spui acolo despre ceea ce banuiesti, adica ca esti adoptat si vrei sa lamuresti acest aspect, nu dai alte detalii chiar daca te intreaba, ca nu e treaba lor si e dreptul tau.
Intrebi daca la actele tale ( ei au o arhiva de documente ) este specificata mentiunea de adoptie.
Se va completa un formular si intr-o luna de zile primesti raspunsul.
Inca n-am facut-o nici eu, lipsa de timp efectiv.
`Parintii` la ce mentalitate au, o mare parte din ei chiar daca au adoptat, din egoism si neputinte proprii chiar si cei care se comporta frumos nu vor spune adevarul.
Ca sa iti spun de o coincidenta, nu pot spune ca e adevarat, ca n-am cum sa stiu asta, dar la fel cum ziceam ca nu seman cu ai mei, am vazut o poza de la nunta lor, in care erau la masa 2 oameni, pareau a fii cuplu, tin sa-ti zic ca seman izbitor cu femeia, parca ma regasesc absolut in ea, in trasaturile ei, cat despre barbatul de langa ea, am alunita in acelasi loc in care are si el, daca e sa ma uit la poza lor, si la poza mea, zici ca sunt o combinatie absoluta intre cei 2, daca ar fi fost aia parintii mei, nu numai ca nu cred ca as fi banuit eu vreodata ca as fi adoptata, dar cred ca nimeni nu s-ar fi putut gandi.

| laeimbrea a răspuns:

Faci un test ADN...

| Cosmo636 a răspuns:

Certificatele de nastere nu se fac in ziua nasterii, si dosarul de adoptie nu se poate face in 4 zile.

| Conte22 a răspuns:

Oricum, cei de la care ai fost infiat sau probabil te-au abandonat, nu merita atentia ta. Daca familia in care cresti se comporta frumos cu tine, nu are sens sa te mai preocupe asta. Traieste-ti viata intr-un mod frumos! Succese!