| prodan90 a întrebat:

Sa fac sau nu sau ce fel de cadou sa-i fac fostei? Acum 9 zile mi-am iesit din minti si m-am certat destul de urat cu baietelul iubitei mele care are 10 ani, l-am jignit etc.Ea m-a scos afara din casa si a zis ca de data asta va avea nevoie de mult timp pentru a uita incidentul.A zi e ziua ei, face 50 de ani.Simnt ca trebuie sa ii fac unul si nu o fac neaparat pentru a ne impaca, nu vreau sa vorbim aici despre impacare ci doar despre faptul ca eu chiar vreau sa ii ofer un cadou frumos fostei de ziua ei, pentru ca il merita, e un om extraordinar.Acum mmm nici nu cred ca as avea curajul sa il inmanez personal, dar as putea sa ii las la usa niste flori, sa-i cumpar un inel dar acesta nu il pot lasa in fata usii. Aveti vreo idee despre cum sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vezi, daca de mic copilul este violent, ce crezi ca se va intampla peste 5 ani, cand va fi ditamai vlajganul?
Te bate mar!
Tu crezi ca exista o sansa sa ai un viitor alaturi de ofemeie mult mai batrana ca tine, care are si un copil cu probleme de violenta?
Fiindca eu nu cred!
Ca sa nu pierzi timpul, cauta-ti o femeie de varsta ta, fara copii sau cu copii mici si bine educati si fa-ti un viitor cu aceea, dar nu te incapatana sa te agati de o relatie care nu are nici un viitor fericit, ca asta batrana cu fiul violent.

Cat privesc injuraturile in familie, poate este bine sa te autoeduci, fara sa-ti imiti tatal, fiindca nu-i normals a vorbesti urat sau sa injuri, pe nimeni.

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Băiatul este al ei dintr o alta relatie? Si cu ce te a enervat atit de tare de l ai jignit, si in ce fel l ai jignit, l ai injurat? Sau baiatul are handicap? Tu erai beat cand l ai jignit? Este casa fostei prietene sau ea te a dat afara din casa ta? Este foarte greu sa te mai impaci cu ea, gîndeste te, te impaci cu ea acum, dar baiatul ei te poate ierta? Daca il mai jignesti si a doua oară, ca copilul greseste te enerveaza, tu iar i ti iesi din minti si poate cearta degenerază si il bati, ajungi in puscarie ca dai intr-un copil nevinovat care nici macar nu este copilul tau. Cel mai bine lasa femeia in pace sa si creasca singura copilul, nu are nevoie de un om violent ca tine, soțul femeii mai traieste? Tatal copilului de ce nu se ocupă de copilul lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa-ti cauti o iubita de varsta ta si sa uiti de asta, fiindca
nu poti avea o relatie cu ea sau viitor, odata ce nu poti sa-i inghiti copilul.
Vad ca si prin ianuarie te-ai certat cu fii-su, deci nu-l inghiti si pace, ceea ce o mama nu uita si nu va accepta.

| prodan90 explică (pentru Violleta2022):

Fiisu are obișnuință să mă lovească, la testicule etc așa din senin, așa ca să dau un exemplu.In 3 ani am avut 2 incidente,ultimul mai mult din vina mea, am avut niste certuri urate de tot cu tata de câteva zile, iar copilul mi-a vorbit urat și mă lovit, atunci l-am impins jos de pe mine și l-am înjurat, mai du-te mah in p. mea. happy Eu de la tata auzeam asta zilnic.Stiu nu vreau sa repet sau sa se mai întâmple vreodată.

| Violleta2022 a răspuns (pentru prodan90):

Dupa cum vezi, daca de mic copilul este violent, ce crezi ca se va intampla peste 5 ani, cand va fi ditamai vlajganul?
Te bate mar!
Tu crezi ca exista o sansa sa ai un viitor alaturi de ofemeie mult mai batrana ca tine, care are si un copil cu probleme de violenta?
Fiindca eu nu cred!
Ca sa nu pierzi timpul, cauta-ti o femeie de varsta ta, fara copii sau cu copii mici si bine educati si fa-ti un viitor cu aceea, dar nu te incapatana sa te agati de o relatie care nu are nici un viitor fericit, ca asta batrana cu fiul violent.

Cat privesc injuraturile in familie, poate este bine sa te autoeduci, fara sa-ti imiti tatal, fiindca nu-i normals a vorbesti urat sau sa injuri, pe nimeni.

| sierra1 a răspuns:

"ce fel de cadou sa-i fac fostei?"

fosta zici? Cinstit - nu mai e cazul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trimite-i o pița prin Glovo.

| Sofer a răspuns:

O floare ceva și pentru băiețel niște dulciuri.

| johnnny123 a răspuns:

Sunt convins ca abia asteapta un cadou de la un om care are atata minte incat sa se certe si sa jigneasca un copil de 10 ani.

Daca este intr-adevar un om extraordinar, asa cum spui, atunci nu va mai avea absolut nimic de a face cu tine. Pentru ca nu exista nici o scuza pentru un adult sa se comporte asa cu un copil.

| prodan90 explică (pentru johnnny123):

Da,asa este.Ai dreptate, imi asum!

| cristimihailov a răspuns:

Cel mai de efect ar fi ca tu sa ii duci cadoul, atunci cand este acasa.

Daca nu deschide, il lasi jos, in fata usii, ii dai un sms si gata.

Daca deschide i-l oferi, si nu intrii decat daca esti invitat.

Poti sa iei si pentru puradel unul.

Daca nu o faci pentru tine, fa-o pentru ea. Daca merita si stii ca ai gresit, e atat de greu sa ii spui asta dandu-i cadoul?

Eu nu as fi taran. Sa nu o bag in seama de ziua ei, mai ales daca e om bun si te-a suportat atata happy

| prodan90 explică (pentru cristimihailov):

Uite un răspuns adevărat, care ma uns pe suflet. Scopul nu este ca ea să mă ierte ci pentru că trăind 3 ani împreună și făcând 50 de ani, merita un cadou din partea mea măcar.

| cristimihailov a răspuns (pentru prodan90):

Atunci nu rata ziua ei.

| Dalmore a răspuns:

Trebuie să fii bolnav mintal să te cerți cu un copil de 10 ani. Cel mai frumos cadou e să dispari definitiv din viața ei, că data viitoare cine știe ce-i faci copilului... Jesus.

| TheGentleman a răspuns:

Mrs. Doubtfire, A Night at Museum, găsești destule idei aici laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată lumea se rezumă la faptul că, dacă cadoul e pompos, trebuie să existe așteptări, reacții. Iar cu cât cadoul este mai scump, așteptările și reacțiile trebuie să-i fie pe placul celui care dăruiește.

Nu e cazul. Gândește-te în felul următor. Ce ar face-o pe persoana respectivă cu adevărat fericită? Vezi? Empatie! Ăsta e cel mai frumos cadou pe care i-l poți oferi. Să te pui în locul ei. Ce și-ar dori oare cu adevărat?

Dacă nu poți să joci acest rol, înseamnă că nu o cunoști absolut deloc, și nu ai acordat atenție la detaliile importante. Asta înseamnă că nu sunteți făcuți unul pentru altulwinking

| Cristina788 a răspuns:

Bineînțeles ca ține mai mult la copil tu ești un străin pentru ea.
Caută o domnișoară ce sa faci cu o babă de 50 de ani