| Her010 a întrebat:

Sa spunem ca am fost cu un baiat la care inca mai tin mult si as vrea sa ne impacam (ne-am certat intr.o prostie ) sau daca nu pot macar sa ma inpac cu el ca prietena(amica) Dar el nu vrea deloc sa vorbeasca cu mine. De cand am terminat relatia nici nu ma mai baga in seama ce sa fac sa ma ma impac cu el? :O3.Dau funda

Răspuns Câştigător
| TzuTzuu a răspuns:

Spune-i cand ai ocazia cea mai buna ca vrei sa ii vorbesti si sa va intalniti. Cand va intalniti spune-i ce simti. Mai intai ia-l cu " Cum mai esti?, Ce ai mai facut? ", iar apoi spune-i ce simti pentru el si cere-ti iertare pentru greseala pe care ai facut-o. Daca vezi ca nu il intereseaza ce ii spui incearca sa-l uiti si cauta altul sau lasa sa vina altul la tine. Bafta! :* fundita?smug >big grin

9 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el..stii cum suntem noi,mai sensibile,si nu-ti fie teama sa-i spui, fii sincera si-i spune-i ca il vei bate la cap pana se impaca cu tine, ca iti e dor de el, ca de fiecare data cand ai ocaza plangi dupa el.

stii, chestii d-astea siropoase! sper sa va impacati!

| iulyluvy a răspuns:

Pai spune-i cat de mult mai tii la el si roaga-l macar sa va impacati ca prieteni si promite-i ca daca o sa aiba alta relatie nu o sa ii stai in cale
Asta e singura cale de a mai fi apropiata de le daca nu mai vb deloc cu tine si te ignora
Fundita?

| RusAdrianCatalin a răspuns:

Du-te si vorbeste cu el, dar fii serioasa, altfel va crede ca iti bati joc de el.

| qindet a răspuns:

Din 7 miliarde de oameni crezi ca nu o sa iti gasesti pe cineva mult mai bun ca el? parerea mea nu are rost sa tot fugi dupa el din moment ce el nu doreste asta... mai bine incearca sa iti faci un nou prieten e cu mult mai usor decat sa il impui pe cineva sa te placa.

| kzor_6016 a răspuns:

Zi ca vrei sa va buliti. sau nu stiu. esti buna macar?

| Her010 explică:

AM incercat dar nici macar cand i-am spus buna, nu a zis nimic m-am pus in fata lui sa ma vada poate nu ma vazuse dar nimic laughing)))rolling on the floor

| Madalin17ON a răspuns:

Spune-i tot ce simti si ce ai simtit pentru el, dar nu uita de sensibilitate. Fetele apeleaza de multe ori la asta si le iese de fiecare data.
Nu uita ca el este inca suparat pe tine deci comportate ca o vinovata si cereti scuze.IA initiativa!

| Madalin17ON a răspuns:

Fi sincera cu el si recunoasteti vina.Nu uita ca el te crede vinovata deci trebuie sa iti ceri iertare chiar daca el e devina.Succes!

| igiulia a răspuns:

Cred ca daca nu vrea sa vorbeasca cu tine poate ca tu ai gresit cu ceva fata de el si e suparat pe tine. Daca e asa, atunci poate ca nu ar strica sa iti ceri scuze si daca ai ocazia intreaba-l ce l-a suparat. Oricum ar fi nu te certa cu el pentru ca se va indeparta. Succes.