| mihaipipimov a întrebat:

Sa suferim din dragoste sau nu?

16 răspunsuri:
| William a răspuns:

De cand a devenit asta o alegere?

| pwp a răspuns:

Nu.n-are rost.

| IloveME a răspuns:

La urma urmei fiecare om sufera din dragostea fie ca vrea, fie ca nu!

| Kaℓi a răspuns:

Sa nu.

| Dariusuu a răspuns:

Uneori merita.

Alteori chiar nu merita.

La mine inca nu a meritat.

| feraryyy78 a răspuns:

Nu are rost. O dragoste se pierde, te asteapta 5.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Nu ai de ce sa suferi din dragoste daca stii pe cine ai langa tine,daca stii cum sa iti faci partenerul de langa tine sa simta ca este iubit, apreciat, rasfatat, inteles, respectat etc atata timp cat partenerul va simti ca este iubit va oferi iubire (exista si excepti )

| gfghn a răspuns:

Nu ar trebui sa suferi cind iubesti.Dar daca totusi ceva sau cineva cauzeaza acceasta suferinta sigur ca merita sa suferi din dragoste daca motivul si iubirea ta este foarte puternica. Dragostea te poate modela in toate felurile, spui si faci lucruri pe care credeai ca nu o sa le faci niciodata.Suferinta poate deveni o placere daca este pentru accea persoana la care te gindesti ziua si noaptea. Oricare ar fi motivul care provoaca suferinta oricit ar dura sau ar fi ea de puternica poate ajunge foarte neinsemnata stiind ca suferi din dragoste.

| gfghn a răspuns:

Nu ar trebui sa suferi cind iubesti.Dar daca totusi ceva sau cineva cauzeaza acceasta suferinta sigur ca merita sa suferi din dragoste daca motivul si iubirea ta este foarte puternica. Dragostea te poate modela in toate felurile, spui si faci lucruri pe care credeai ca nu o sa le faci niciodata.Suferinta poate deveni o placere daca este pentru accea persoana la care te gindesti ziua si noaptea. Oricare ar fi motivul care provoaca suferinta oricit ar dura sau ar fi ea de puternica poate ajunge foarte neinsemnata stiind ca suferi din dragoste.

| bogdiy a răspuns:

Nu nu se merita tongue

| llljk a răspuns:

Depinde, dacă iubesti acea persoană şi crezi că merită să suferi pentru ea, da.
Totul are o limită, dar depinde şi de persoane.

Sunt unii oameni care zic NU POŢI TU SA MĂ SUPERI, CÎT POT EU SĂ TE IUBESC. adică iubirea e necondiţionată.

Alţi spun DACĂ CONTINUI SĂ MA SUPERI TE PĂRĂSESC iubirea lor fiind formală, căutînd folosul lor si doar atît.

| MihaiStefan13 a răspuns (pentru llljk):

Frumos raspuns.

| MeGustaTeGusta a răspuns:

NUUU! sa nu suferim, fiindca nu suntem fraieri...mai bine sa ne prefacem ca nu avem inima decat sa plangem zilnic cand cineva ne-o spulbera in mii de bucati cu vorbe in vant

| crissu2314 a răspuns:

Perfect ar fi sa nu suferim dar nu se poate atunci cand iubim ne deschidem sufletul si suntem dispusi asfel la a suferii.

| Catiche_Elena_1994 a răspuns:

Sa nu suferim

| bubuM19 a răspuns:

Ce intrebare absurda, cum e vorba aia "fiecare nas isi are nasul " asa e si cu dragostea! mai devreme sau mai tarziu cred ca fiecare dintre noi a suferit sau v-a suferii, logic ar fi sa nu suferim, dar atunci cand iubesti, iti pierzi mintile, ajungi sa faci lucruri pe care nu tii le-ai fi inchipuit ca le vei face.