| lax a întrebat:

Sa va explic, eu sunt un baiat de aproape 14 ani care a primit toata dragostea din partea mamei si a bunicii, parinti mei sunt divortati dar desi am avut un tata pana la 8 ani niciodata nu am simtit prezenta lui sau iubirea lui din cauza alcolului, dar de un an am inceput sa simt un sentiment patern fata de unchiul meu cu care ma vad doar vara deoarece e plecat in alta tara cu familia,si eu stiu ca si el ma iubedte mult dar de fiecare data cand el pleaca o zi intreaga plang, am avut o perioada in care am crezut ca sunt homosexual din cauză ca il iubesc asa mult dar miam dat seama ca defapt mie tot timpul mia lipsit un tata si elimi este ca eu tata si asa il si consider pt ca eu chiar daca am avut unul nu iam simtit prezenta in viata mea. Eu vreau aa va intreb daca e normal sa simt asta pentru unchiul meu, si cum sa nu mai plang atat din cauza asta. Scuze pentru greseli si va mulrumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Legend123 a răspuns:

Salut. avand in vedere ca nu ai avut tatal alaturi de tine, iar in schimb unchiul tau ti-a fost mereu alaturi si s-a comportat ca un tata este si normal sa il consideri asa. in viata unui copil exista o persoana de sex masculin si o persoana de sex feminin. (mama si tatal) insa la tine au fost mama si unchiul care a acoperit intr-un fel lipsa tatalui. stai linistit si nu mai plange, bucura-te de clipele pe care le traiesti si de clipele pe care le traiesti alaturi de unchiul tau happy bucura-te de viata, ai noroc ca unchiu tau iti este atat de aproape si ca i-a luat locul intr-un fel tatalui tau happy poate intr-o zi o sa ai o discutie si cu tatal tau happy succes in continuarewinking Nu uita, zambeste si bucura-te de tot ce ai.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa prostiile si gandeste rational

| mentholinks a răspuns:

Esti mai sentimental dar o sa-ti treaca in curand fiindca banuiesc ca esti inca mic.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da e normal