| mariusalex2019 a întrebat:

Daca am 26 de ani mai pot face armata cum se facea odata? Adica chiar imi doresc sa simt acel sentiment pe care l-a trait, tata bunicii, unchii, asa da orice pentru o astfel de experienta frumoasa.Credeti ca se mai poate?

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Cred că este ceva facultate și ajungi să și lucrezi. Pleci în Afganistan. Salar mare. Mai rar un băiat să își doreacă muncă de asta. Bravo.

| ancaval a răspuns:

Oricum, așa cum au făcut-o tata, bunicul, nu mai găsești tu. Oamenii s-au schimbat mult. Facultatea ar fi o variantă bună. Și nu mai e așa de greu.

| mariusalex2019 explică (pentru ancaval):

Daca stii, ma poti pune in tema, te rog frumos.

| ancaval a răspuns (pentru mariusalex2019):

Păi din ce oraș ești? Eventual caută pe net școala de armată din Romania. Și îți dă mai multe variante. Și mergi la școala care e mai aproape de tine. Sunt câteva, dar nu știu în ce orașe.