| Alexxiax98 a întrebat:

Sa zicem ca sunteti intr-o disputa cu partenera/ul, ati fi dispusi sa faceti pasul inapoi chiar daca ati crede cu tarie ca aveti dreptate? Doar asa, de dragul linistii.

17 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Am stat ceva sa ma gandesc. happy
Probabil ca da, cu conditia sa nu fie ceva foarte important care ne-ar putea afecta negativ periculos de mult. N-o sa bag o furculita in priza de dragul linistii, dar daca e vorba despre cine a spart un pahar, eu sau pisica, e un subiect irelevant si prefer linistea. O sa achiesez si recunosc chiar daca a fost pisica de fapt. happy
Exemplul asta mi-a venit, dar cine se cearta pentru un pahar spart are niste probleme. happy

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Si dacă era vorba despre o vaza aurita de secol XVI! laughing

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Pierderea ei ne-ar duce la pericolul de a ajunge la sapa de lemn, sa zicem ca se admite o disputa in cazul ala.

| Endoryus a răspuns:

Nu

| pagliaci a răspuns:

E atat de important sa ai dreptate? O sa aleg mereu linistea. Multe subiecte pentru care se cearta unii sunt absolut idioate.

| Demidol a răspuns:

Nici nu stii tu cate femei au facut asta de-a lungul timpului! Pentru linistea casei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Liniștea mea e cel mai important lucru, dacă nu o am nu le pot face pe restul

| Raven a răspuns:

Mmm...Poate. Dar aș avea grijă să spun ''Ți-am zis eu!'' în momentul în care s-ar dovedi că am dreptate.

| Drimmero a răspuns:

Sunt extrem de orgolios si nu prea las de la mine atunci cand am dreptate, ma oftic si ma aprind daca vad ca o tine pe a ei cand chiar am dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
Abia dau înapoi când nu am dreptate laughing

| Adry05 a răspuns:

Nu, daca n-are dovezi sa ma combata si eu am pentru ce cred, o pastrez pe a mea. As incerca sa gasim o puncte comuna

| OrdanKarris a răspuns:

Niciodata.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Adică, pisica o să zică, că tu l-ai spart.
Iar tu n-o să o contrazici de dragul liniștii?
Iar soția ta o să se întrebe ce naiba ați fumat și tu și pisica. laughing

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Cam asa arata discutiile din familiile constantene in perioada asta.

| mgtow a răspuns:

Nu asta ar insemna sa ma comande pe mine si sa mai continue asa. E bine ca mai primesc o bataie (daca au inselat) altfel isi dadeau figuri multe romancele. Cel mai bine in viata o duci singura nu suporti un fraier langa tine.

| Freya1 a răspuns:

Nu,daca am dreptate nu dau inapoi niciodata mai ales daca lucrul ala este legat de relația noastră.

| RAY a răspuns:

O sa analisez logic, analtic problema, fiind amandoi atei vom gasi o solutie logica