| Anonymus3000 a întrebat:

Am un prieten care e coleg cu mine si e un prieten adevarat nu ca majoritatea pe care i-am avut adica falsi. Dar de cand am inceput scoala nu prea mai sta cu mine am pus pe un coleg sa il intrebe dc nu mai sta cu mine si zici ca il cam enervez ca fac pe prostu dar el e bufonul clasei... Si nu stiu dc crede asta nu i-am facut practic nimic dar am avut o perioda cand eram prieteni foarte buni (vara asta) ne vedeam zilnic, venea la mine, ma duceam la el. in tabara a stat cu mine etc si brusc cand a inceput scoala a inceput sa ma evite oare dc? Ce sa fac? Ca sa discut cu el nu e asa comunicativ si nu prea o ia in serios cu lucrurile importante? Ce sa fac dau funda.

PS: Sa renunt la a fi prieten cu el nu pot ca am fost prieteni buni din a 3 a si ne-am ajutat la bine si la rau.

2 răspunsuri:
| zGohan a răspuns:

Bun deci poate te evita pentru ca are niste prieteni noi care nu te placwinking sau lui nu-i place ceva la tine...si daca vrei sa afli ce este ai putea sa-l intrebi dc de respinge... daca e un prieten bun asa cum spui iti va spunewinking

| andreyyya a răspuns:

Poate l-a mintit cineva ca tu-l consideri bufonul clasei sau ca ai zis alte lucruri despre el. Totusi cel mai bine este sa ai cu el o discutie sincera si sa-l intrebi sincer de ce te ignora cand tu sti ca nu i-ai facut nimic.