| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 9 ani stiu sunt mica dar nu asta ii problema de cei de varsta mea nu sunt cum erau parintii nostri mai de mult.

De exemplu. Eram la bunici cu varul meu tot de varsta mea el locuieste in acelasi oras cu ei. Intr-o zi la apucat pe varul meu sa ma intrebe ce fac eu cu iubitul meu la anii nostri se spune prieten mie nici nu mi se pare normal la varsta noastra sa am prieten primul ar fi ok la 13 sau 14 ani. Apoi el a zis ca are 2 iubite asa le zice el. Cand curatam fasolea cu bunicii el sa apuca sa le zica ca a pus ochii pe o fata si bunica i-a zis ca o fata il place. Eu sincer nu am avut cuvinte. El nici nu prea a invatat nu stiu ce a facut toata vara ca a trebit amandoi sa invatam tabla inmultiri eu o stiu el nu o stia acum in septembrie avea sa scrie intr-un caiet doar de 50 pag. si el era la pag. 17. Si cand l-am ajutat la o mement dat a inceput sa planga ca il enervez si a zis ca sunt ca o soacra rea. Am facut si concurs de citit eu l-am castigat.

Acum urmeaza scoala un coleg Andrei care se da cel mai tare din clasa. El avea PRIETENA din GRUPA PREGATITOARE nu intelegeaam ce zicea al habar nu aveam ce zicea si el imi si batea colegii. Acum casa I. Tot Andrei cu alta fata Raluca. Raluca si cu prietena ei Miruna sunt rasfatatele clasei mai mult Miruna cu totul ca e nu e asa de diva sa zic asa ca si Raluca ea in fiecare zi venea cu alta rochie si alta coafura si avea nu stiu ce probema cu Beatrice alta colega care saraca are parintii divortati. Alt coleg Stefan care a pleacat in Anglia in timpul clsei a II a care era prieten cu batausul clasei nu stiu cum a comvinso pe Beatrice sa fie impreuna cu el doame nu o sa va vina sa credeti a si sarutat-o in fata clasei ea nu a vrut dar a reusit el sa o convinga. Acum clsa a II a care am terminato. Inainte cu o saptamana de a pleca Stefan a aflat ca Beatrice il place pe Andrei. A inceput sa planga si zicea ca isi taie venele dar nu a facut-o. Cand am facut vaccinul Stefan deja era pleca atunci in clasa am ramas jumatate atunci Beatrice ia trimis un bilet lui Andrei in care scria: te iubesc tu ma iubesti? Doamne te iubesc eu zic asa la doar mama si tata eu stiam ca se zice te plac. El a raspuns ca si el o iubeste si tot se inpacau ba se desparteau facea o telenovela adica se dadeau in spectacol. Intr-o zi batausul clasei a zis ca Andrei ma place pe mine doamne fereste am zis eu Beatrice a inceput sa planga pana Andrei a zis ca e o minciuna. Intr-o zi Raluca a zis ca Andrei i-a zis ca poate acum in clasa a III a va fi cu ea. Mie mi se pare ca se grabesc prea tare. Eu si prietena mea cea mai buna Andreea nu suntem asa deloc nici nu ii bagam in seama. In alta zi Beatrice a zis ca Andrei i-a spus mamei sale ca o iubeste pe Beatrice si ca a ceruto in casatorie pentru cand va fi mare asa a facut si cu Raluca sincer nici pe una nu am crezuto. Acum clasa a III-a Andrei a plecat la clasa vecina. Beatrice nu stiu pe cine a amenintat ca are aparare. Raluca i-a cerut Mirunei sa ii ceara numarul lui Andrei in rest e o clasa mai linistita. Razvan alt coleg da semne ca ma place.

Toti din clasa suntem egali. Dar dupa cum vedem noi Beatrice e preferata ei si la domnul de sport la fel. Eu nu inteleg de ce e preferata lor eu si alti colegi invatam mai bine nu e corect. Beatrice se si preface de exemplu ieri a calcato din greseala si a zis cereti scuze si am intrebat-o care e problema. Ea a zis ca i-a intrat un ciob in picior si la scos afara. La inceput schiopata si cand credea ca nu o vede nimeni mergea perfect.

Uitati cum sunt unii copii de azi.

De ce sunt asa de ce nu sunt copii normali?

Voua vi se pare normal asa ceva?

Mie nu.

Cum pot avea atat tupeu in cat se le spuna parintilor?

Li se mai poate zice copii se comporta de parca ar avea 14 ani.

Multumesc daca ati citit pana aici.

Scuzati categoria dar mi se pare cea mai potrivita.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Clasa a 2-a? Clasa a 3-a?
Așteaptă te rog să mai crești.

| Prietenoasa a răspuns (pentru Musique):

Nai citit corect sau nu ai citit tot.

| Musique a răspuns (pentru Prietenoasa):

Ba da, am citit tot.Chiar și partea în care ai zis că ai 9 anișori...

| lpavel a răspuns:

Tu si prietena ta sunteti niste copii normali, dulci, cum ar trebui sa fie toti copiii de varsta ta... din ceilalti colegi/colege ai tai nu va iesi nimic bun din ei! (sunt adult, am mai vazut asa ceva, stiu ce vorbesc ) Bravo tie, sa cresti mare si frumoasa! Parintii tai pot fi mandrii de tine!

| Onisim10 a răspuns:

Ești mica, la vârsta ta, e ceva aproape anormal sa te îndrăgostești de cineva.Cat despre colegi tai, nu prea vad că să iasă ceva bun din ei.Acesta este răspunsul meu. Sper să crești mare și frumoasă, și să îți aduci aminte de vremurile copilăriei!

| Prietenoasa a răspuns:

E o minciuna totul! A fost scris doar ca sa se vada parerea celorlalti. DA!