| YahooMess1 a întrebat:

Sal TPU!
Asta seara am sedinta la scoala la 6:30 si se duce mama.
si problema este ca am un 2 la fizica si 3 la franceza.
Restu 8 la geografie 6 mate 6 biologie 6 romana.
Si cred ca o sa ma certe rau de tot.
Nu vreau sa ii spun sad!

10 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Mai bine spune-i tu acum, altfel când se va duce la școala o sa fie pusă intr-o situație jenanta. Stai linistit/a, nu e un capăt de lume, toți am trecut prin asta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa-ti spun ceva.Nu cred ca exista elev care sa fi luat cel putin o nota mica. Face parte din viata de elev.
Spui ca a fost o intamplare si promiti sa indrepti nota cat mai curand.E BINE sa afle de la tine.Hai,chiar asa de grav!

| ywar a răspuns:

Pai mai stai pe fb si mai joaca jocuri ca tot o sa ai boabe din astea. La mai multe iti doresc! Mi-e mila de mama ta!

| Radu284 a răspuns:

Eu in locul tau nu i-as spune, exista o posibilitate (mica) sa nu afle de la sedinta. De exemplu daca se discuta o problema mai importanta si nu au timp sa se uite la notele fiecarui elev in parte. Dar daca te intreaba ceva de genul: "So... ar trebui sa stiu ceva inainte sa ma duc la sedinta?", ar fi o idee buna sa o pregatesti sufleteste. Sa ii zici ceva de genul: "Nu pune intrebari la care nu vrei sa afli raspunsul" big grin

| cookie01 a răspuns:

De certat oricum cred ca te va certa, dar te-ar certa mai putin daca i-ai spune chiar tu si nu s-ar face de rusine la sedinta, ca ar sti cum sa reactioneze, nu ar lua-o prin surprindere vestea.

| Rony56 a răspuns:

Esti cam praf. Pune mana pe carte

| SooJin a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca tn.La sedinta mama a aflat notele mele si s-a suparat mai rau.Mai bine spune-i de acasa happy

| stefano200 a răspuns:

Nasol mai pe intelesul tau insa ii vei promite ca vei invata din rasputeri si te va intelege pentru parinti copiii lor inseamna totul chiar de sunt lenesi

| CosticaPizza a răspuns:

Sa vezi ce bataie mananaci...